• معاون طرح و برنامه وزارت صمت در اصفهان:

   ۲۰۰ طرح بزرگ تا پایان امسال افتتاح می‌شود/ بیش از ۱۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در قالب پویش ملی "تولید، تداوم امید" تاکنون راه اندازی شد

   ۲۰۰ طرح بزرگ تا پایان امسال افتتاح می‌شود/ بیش از ۱۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در قالب پویش ملی "تولید، تداوم امید" تاکنون راه اندازی شد

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تعهد کردیم که ۲۰۰ طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان را تا پایان امسال به بهره‌برداری برسانیم.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی روز پنجشنبه در حاشیه افتتاح ۲ طرح صنعتی در اصفهان در جمع خبرنگاران، بیان کرد: یکی از برنامه‌های وزارتخانه در راستای شعار امسال بعنوان جهش تولید، راه اندازی طرح‌های نیمه تمام است.

   وی ادامه داد: پویشی با عنوان "تولید، تداوم امید" از پنج هفته گذشته در کشور و در روزهای پنجشنبه راه اندازی شده است که امروز پنجمین هفته این پویش در سه استان اصفهان، سیستان و بلوچستان و فارس با بیش از پنج هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان طرح افتتاح شد.

   راه اندازی بیش از ۱۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در قالب پویش ملی "تولید، تداوم امید" تاکنون

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: این طرح‌ها که در پنج هفته گذشته بصورت مدون و در قالب پویش ملی "تولید، تداوم امید" راه اندازی شد، با بیش از ۱۲ هزار و ۸۶۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده و امیدواریم تا پایان سال و در برنامه ای منظم بتوانیم ۱۷۰ هزار میلیارد تومان طرح را به ثمر برسانیم تا مردم اثرهای آنها را در شرایط تولید و اشتغال کشور مشاهده کنند.

   وی با بیان اینکه امروز مرحله اول شرکت شهدینه آران هشت بهشت با سرمایه گذاری بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان در اصفهان به بهره‌برداری رسید، خاطرنشان کرد: این شرکت در حالت مطلوب بیش از ۳۰۰ نفر اشتغال دارد و اکنون ۱۶۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار هستند.

   زرندی ابراز امیدواری کرد که با تکمیل ظرفیت این شرکت بتوانیم مرحله دوم آنرا هم به بهره برداری برسانیم.

   وی با بیان اینکه این طرح به نوعی یک پالایشگاه غلات است، اضافه کرد: پنجمین پالایشگاهی در کشور است که از محصول ذرت، گلوتن، گلوکز و محصولات تکمیلی دیگر که در سال‌های دیگر اضافه خواهد شد، تولید می‌کند.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: نگاه جدیدی در حوزه امنیت غذایی وجود دارد که بتوانیم از تک منبعی خارج شویم و به نوعی نگاه پدافند غیر عاملی هم محسوب می‌شود.

   وی با بیان اینکه در این شرکت و مجموعه های مشابه در حوزه جایگزینی محصولات کار می‌کنیم، افزود: سالانه بیش از ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن شکر در کشور مصرف می‌شود و اینگونه محصولات شیرین در برخی صنایع می‌تواند جایگزین شکر شود.

   زرندی افزود: در بازه مشخصی می‌توانیم ۶۰۰ هزار تن شکر را به این محصولات جدید ناشی از فرآوری غلات گرایش دهیم و امیدواریم این حرکتی که در استان اصفهان شکل گرفته بتواند جهت جدیدی را در کشور فراهم کند.

   شایان ذکر است که بهره‌برداری ۲ طرح صنعتی با پنج هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و اشتغالزایی ۴۲۱ نفر روز پنجشنبه و در هفته پنجم پویش ملی "تولید، تداوم امید" به صورت ویدیو کنفرانس با دستور رییس جمهوری و با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در اصفهان آغاز شد.

   شرکت شهدینه آران هشت بهشت تولید کننده گلوتن ذرت، گلوکز و شربت کلوکز، روغن ذرت تصفیه شده و انواع نشاسته اصلاح شده با سرمایه گذاری پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰۰ نفر با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صنعت معدن و تجارت از طریق ویدئو کنفرانس با دستور رییس جمهور افتتاح شد.

   این طرح با ظرفیت تولید ۹۵ هزار تن گلوکز، گلوتن و نشاسته در شهرستان شاهین شهر و میمه استان اصفهان تکمیل و افتتاح شد و بهره‌برداری از این طرح، موجب افزایش ظرفیت در صنعت یاد شده به‌میزان ۸.۷ درصد شد.

   طرح توسعه شرکت کیسه طلایی زاینده رود تولید کننده انواع لمینت گونی چتایی پلی پروپیلن و نخ سی اف پروپیلن نیز امروز در ادامه سفر معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به استان به بهره برداری رسید.

   این طرح با ۳۴۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ۱۲۱ نفر فرصت شغلی به وجود آورده است.

   همچنین امروز در نشستی با حضور معاون وزیر صنعت معدن وتجارت و تعدادی از منتخبان طرح‌های صنعتی بالای ۹۰ درصد استان در خانه صنعت، معدن و تجارت اصفهان مشکلات و موانع آنها مورد بررسی قرار گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,325,790
تعداد بازدید امروز : 12,461
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 231,543
تعداد بازدید این ماه : 345,293
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.