• رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت اعلام کرد:

   تحقق داخلی سازی حدود 250 میلیون دلار در 4 ماهه امسال/ جلوگیری از واردات یک میلیارد دلار کالا و خدمات دارای مشابه داخلی در 9 ماهه اخیر

   تحقق داخلی سازی حدود 250 میلیون دلار در 4 ماهه امسال/ جلوگیری از واردات یک میلیارد دلار کالا و خدمات دارای مشابه داخلی در 9 ماهه اخیر

   رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت بیان کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سال جاری با تولید و ساخت داخل، حدود 3.2 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی خواهد شد و در چهارماه اول سال، حداقل حدود 250 میلیون دلار تحقق یافته است.

   به گزارش شاتا، سید محمدمهدی هادوی با بیان این مطلب، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در راستای حمایت از ساخت داخل، واردات بیش از 2200 قلم کالا را ممنوع کرد.

   وی ادامه داد: مطابق ماده 22 قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، و با تعامل وزارت صنعت، معدن و تجارت و قوه قضاییه، تشکیل شعب ویژه به روسای کل دادگستری در سراسر کشور ابلاغ شده و برابر گزارش واصله در تهران شعب ویژه تشکیل و در سایر استان ها نیز در حال انجام می باشد.

   رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت گفت: تشکیل شعب ویژه رسیدگی و صدور حکم در خصوص جرایم موضوع قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشو رو حمایت از کالای ایرانی، موجب تسریع و رسیدگی تخصصی به جرایم موضوع قانون گردیده و از اطاله دادرسی و رسیدگی به پرونده ها جلوگیری می گردد.

   جلوگیری از واردات یک میلیارد دلار کالا و خدمات دارای مشابه داخلی در 9 ماهه اخیر

   هادوی در ادامه تصریح کرد: در 9 ماه اخیر، هیات نظارت بر قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی، با حضور و تعامل جدی تمامی اعضای مصرح در قانون و با همفکری انجمن ها و سندیکاهای تخصصی بخش خصوصی، مانع از خرید و ورود حدود یک میلیارد دلار کالا و خدمات دارای مشابه داخلی شد.

   وی در خصوص سامانه توانیران نیز گفت: سامانه توانیران، با هدف به هم رسانی متقاضیان خرید خارج کالاها و خدمات با شرکت های توانمند داخلی، از بهمن ماه گذشته راه اندازی شد.

   رییس مرکز ساخت داخل، ماشین سازی و تجهیزات وزارت صمت اضافه کرد: در حال حاضر اطلاعات بیش از 77000 واحد تولیدی در سامانه بارگزاری شده است و دستگاه های مشمول قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی ملزم به ثبت پروژه ها و نیازهای خارجی متناسب با پروژه و دوران بهره برداری در سامانه هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,222,317
تعداد بازدید امروز : 65,881
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 240,916
تعداد بازدید این ماه : 492,084
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.