• معاون طرح و برنامه در گفتگو با شبکه العالم:

   صادرات حدود 6 میلیارد و 300 میلیون دلار کالا از ابتدای سال 99/ از سرمایه گذاری کشورهای دوست در کشور استقبال می کنیم

   صادرات حدود 6 میلیارد و 300 میلیون دلار کالا از ابتدای سال 99/ از سرمایه گذاری کشورهای دوست در کشور استقبال می کنیم

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در برنامه های سال جاری وزارتخانه، تمرکز به صادرات به کشورهای دوست و همسایه است.

   به گزارش شاتا، سعید زرندی در گفتگو با شبکه العالم گفت: هدفگذاری صادرات غیر نفتی در سال 99 حدود 41 میلیارد دلار پیش بینی شده است که عمده آن را روی کشورهای همسایه برنامه ریزی کرده ایم.

   وی افزود: شیوع بیماری کرونا و بسته شدن برخی از مرزها و مشکلات حمل و نقل، مشکلاتی را برای صادرات غیر نفتی ایجاد کرد و در سه ماهه ابتدای سال 99 حدود 6 میلیارد و 300 میلیون دلار صادرات انجام شد.

   زرندی گفت: این روند کاهشی صادرات در همه کشورها اتفاق افتاده است و منحصر به ایران نبوده البته با تمهیدات انجام شده اغلب مرزهای تجاری ایران با کشورهای همسایه باز شده و روند مبادلات تجاری بهبود یافته است.

   معاون طرح و برنامه افزود: محصولات پتروشیمی، داروی انسانی، سیمان، شمش آلومینیوم، شیشه جام، فولاد خام، کاتد مس ، کاشی و سرامیک و محصولات فولادی از اقلامی بودن که در این سه ماه علی رقم همه مسائل پیش آمده ، صادر شده است.

   زرندی همچنین گفت: ما از ورود سرمایه گذاران خارجی خصوصا از کشورهای دوست استقبال می کنیم و برای سرمایه گذاران خارجی برخی امتیازات و خدمات ویژه در نظر گرفته ایم.

   معاون طرح و برنامه تاکید کرد: ورود ایرانیان خارج از کشور به سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن را فرصت خوبی برای کشور می دانیم و آمادگی این همکاری در وزارت صنعت، معدن و تجارت وجود دارد.

   زرندی افزود: فرصت های سرمایه گذاری و پیشران برای صنعت کشور را مشخص کردیم و تلاش داریم سرمایه گذاری ها را به این سمت سوق دهیم.

   وی توضیح داد: در سه ماهه امسال 18طرح‌های صنعتی، معدنی و تجاری مصوب در هیات سرمایه‌گذاری خارجی شده که پیش بینی سرمایه گذاری این طرح ها حدود نیم میلیارد دلار است.

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: یک از موضوعات مهم برای ما داخلی سازی محصولات مهمی است که هم اکنون واردات می شود و ما از سرمایه گذاری در این تولیدات حمایت می کنیم

   وی افزود: اقدامات خوبی در این راستا در حال انجام است و ما هدف گذاری انجام داده ایم که امسال بیش از 3 میلیارد دلار از محصولات وارداتی خود را داخلی سازی کرد و در کشور تولید نماییم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,646,246
تعداد بازدید امروز : 15,791
تعداد بازدید دیروز : 34,226
تعداد بازدید هفته : 15,791
تعداد بازدید این ماه : 176,640
آخرین به روزرسانی : 1399/07/05 09:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.