• انجام یک میلیون متر عملیات حفاری اکتشافی/ بازنگری در هدفگذاری یک میلیارد دلاری بومی سازی صنایع معدنی

   مدیرعامل ایمیدرو اعلام کرد:

   انجام یک میلیون متر عملیات حفاری اکتشافی/ بازنگری در هدفگذاری یک میلیارد دلاری بومی سازی صنایع معدنی

   انجام یک میلیون متر عملیات حفاری اکتشافی/ بازنگری در هدفگذاری یک میلیارد دلاری بومی سازی صنایع معدنی

   رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: این سازمان، عملیات حفاری اکتشافی به وسعت یک میلیون متر را برای سال های آتی هدفگذاری کرده است.

   به گزارش شاتا، خداداد غریب پور در جلسه مجمع سالانه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو) با بیان این مطلب و با اشاره به تبریک سالروز بازگشت آزادگان به کشور، گفت: اولویت کشور در حال حاضر، ایجاد اشتغال و ثروت آفرینی است و رفع ریشه ای این مشکلات، برداشتن گام های بزرگ است.

   وی ادامه داد: با توجه به شرایط پیش رو، ناچاریم نفت را از سبد صادراتی به حداقل برسانیم و بخش معدن می تواند جایگزین مناسبی برای صادرات نفت و دستیابی به این اهداف شود.

   ضرورت جهش در اکتشاف، استخراج و فرآوری

   رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه برای تحقق جهش تولید در بخش معدن، باید گام های بزرگی برداریم، گفت: برای جهش تولید در این بخش، باید جهش اکتشاف و سرمایه گذاری (استخراج و فرآوری) صورت گیرد و در این روند، تولید حلقه آخر است.

   وی افزود: با توجه به ظرفیت بالای شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران به عنوان یکی از شرکت های بسیار معتبر دولتی، باید رویکرد جدیدی در حوزه اکتشاف، حفاری و بومی سازی این شرکت صورت گیرد.

   غریب پور تصریح کرد: از این رو، باید گلوگاه های این حوزه را از نظر تامین ماشین آلات، تامین ارز و حتی استفاده از پیمانکاران خارجی رفع کنیم. وی ادامه داد: از نظر تامین مالی، برای توسعه اکتشافات، محدودیتی نداریم.

   اکتشاف زیر زمینی تا عمق ۲۰۱۰ متر

   رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه به شناسایی و اکتشاف معادن زیر زمینی ورود کرده ایم، گفت: در حال حاضر، تقریبا همه معادن روباز کشور شناسایی شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است. برخی از آنها نیز همچون چادرملو (تا 4 سال دیگر) رو به اتمام است.

   وی ادامه داد: از این رو، ورود ایمیدرو به اکتشافات عمقی و شناسایی معادن عمقی یک ضرورت است که خوشبختانه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، در این مسیر گام برداشته و در عمق ۲۰۱۰ متری اکتشاف کرده است و باید آن را توسعه داد.

   ضرورت اصلاح هدفگذاری یک میلیارد دلاری بومی سازی

   غریب پور با اشاره به اینکه هدفگذاری یک میلیارد دلاری برای بومی سازی در ایمیدرو صورت گرفته است، گفت: با توجه به جهت گیری و اتکای کشور به ظرفیت داخلی، باید این هدفگذاری در ایمیدرو و شرکت های تابعه اصلاح شود.

   وی افزود: با توجه به وجود ذخیره 2 میلیارد تنی سنگ های تزئینی و استخراج ناچیز آن (12 میلیون تن در سال) و در عین حال، امکان ایجاد اشتغال بالای این بخش، خانه معدن با استفاده از کارشناسان در حال تدوین طرحی برای صادرات این نوع سنگ هاست. ایمیدرو نیز در حال بررسی توسعه این بخش است و محدودیتی برای تامین اعتبار مورد نیاز آن نداریم.

   رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان به عنوان یک نهاد حاکمیتی وظیفه سیاستگذاری دارد، تصریح کرد: واگذاری شرکت های زرشوران، تیتانیوم کهنوج و کک سازی اروند به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، در این راستا انجام شده است.

   وی ادامه داد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی به دلیل برخورداری از ظرفیت فنی، دانشی و اجرایی، انجام طرح های توسعه، راهبری و حتی اکتشافات را ادامه دهد و ایمیدرو به عنوان ستاد نیز امور ساماندهی، برنامه ریزی و اجرا در بخش معدن و صنایع معدنی را انجام می دهد.

   ایمپاسکو پایه گذار سبک جدیدی از واگذاری ها در قالب راهبری است

   غریب پور با بیان اینکه ایمپاسکو، پایه گذار سبک جدیدی از واگذاری ها در قالب راهبری است، گفت: این شرکت در زمینه واگذاری طرح ها و مجتمع ها به بخش خصوصی عملکرد بسیار ارزنده ای داشته است و این روند نشان می دهد که مدل راهبری ایمیدرو موفقیت آمیز و کم نقص بوده است.

   رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه رشد تولید شرکت های واگذار شده از سوی ایمپاسکو، نویدبخش و امیدآفرین است، گفت: نظارت پس از واگذاری برای افزایش سرعت انجام کار و دستیابی به اهداف، ضروری است تا هر جا مشکلاتی نظیر فنی، تامین مالی و بازاریابی وجود داشته باشد، نسبت به رفع آنها اقدام شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,320,729
تعداد بازدید امروز : 7,400
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 226,482
تعداد بازدید این ماه : 340,232
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 00:43

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.