• معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با انجمن ماشین سازان پلیمر:

   شورای راهبری توسعه صنعت ماشین سازی تشکیل می شود/ توسعه زیر ساخت های صنعتی با تکمیل زنجیره ارزش ماشین سازی

   شورای راهبری توسعه صنعت ماشین سازی تشکیل می شود/ توسعه زیر ساخت های صنعتی با تکمیل زنجیره ارزش ماشین سازی

   معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با انجمن ماشین سازان پلیمرایران از تشکیل شورای راهبری توسعه صنعت ماشین سازی خبرداد وگفت: این شورای سیاستگذاری ، تکمیل زنجیره ارزش ماشین سازی را با هدف افزایش ارزش افزوده و توسعه زیر ساخت های صنعتی، راهبری خواهد کرد.

   مهدی صادقی نیارکی که میزبان اعضا انجمن ماشین سازان پلیمرایران بود ، توسعه صنعتی را مستلزم تقویت صنعت ماشین سازی در کشور برشمرد و گفت: اغلب کشورهای توسعه یافته با تکیه بر توانمندیهای صنعتی وتوسعه صنعت ساخت محور، مسیر صنعتی سازی را هموار کرده وامروز در زمره کشورهای صنعتی قرار دارند.

   معاون امور صنایع وزارت صمت تاکیدکرد: با تشکیل شورای راهبری توسعه صنعت ماشین سازی می توان ریل گذاری توسعه صنعتی در کشور را کلید زد و با تدوین برنامه های راهبردی در این بخش ،مشکلات وچالش های موجود در این صنعت را مرتفع کرد.

   صادقی نیارکی افزود: ترغیب صنعتگران به اعتماد به ماشین سازان ایرانی، بازسازی نوسازی این صنعت،مدیریت واردات ماشین آلات صنعتی ،بازنگزی در تعرفه های واردات اجزاء وقطعات و... از جمله رویکردهایی است که در این شورا مورد بررسی قرار گرفته و با حضور نهادهای تصمیم سازی، سیاستگذاری صورت خواهد گرفت.

   وی در پایان شناسایی ظرفیت های فعال و غیر فعال در صنعت ماشین سازی و بهم رسانی توانمندی ها و نیازهای صنعتی وهمچنین برگزاری نمایشگاه های توسعه ساخت داخل در صنایع ماشین سازی از دیگر سیاست های وزارت صمت برشمرد و خواستار همکاری تشکل های تخصصی برای تحقق این سیاست راهبردی شد.

   در این نشست اعضا انجمن ماشین سازان پلیمرایران به طرح دغدغه ها و مشکلات توسعه صنعت ماشین سازی پرداخته و خواستار اتخاذ تمهیداتی برای بازسازی ونوسازی این صنعت وهمچنین تحریک متقاضیان به استفاده از ماشین آلات صنعتی داخلی شدند.اصلاح تعرفه های ورود ماشین آلات صنعتی به کشور نیز از جمله مشکلات این صنعت تخصصی بود.

   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,142,167
تعداد بازدید امروز : 41,195
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 41,195
تعداد بازدید این ماه : 441,272
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.