• ایفای تعهدات خودرو سازان، متناسب با ظرفیت تولید/ تهیه برنامه ای منسجم با حداکثر ارزش افزوده برای فرآوری و صادرات زعفران

   سرپرست وزارت صمت در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد:

   ایفای تعهدات خودرو سازان، متناسب با ظرفیت تولید/ تهیه برنامه ای منسجم با حداکثر ارزش افزوده برای فرآوری و صادرات زعفران

   ایفای تعهدات خودرو سازان، متناسب با ظرفیت تولید/ تهیه برنامه ای منسجم با حداکثر ارزش افزوده برای فرآوری و صادرات زعفران

   سرپرست وزارت صنعت‏، معدن و تجارت گفت: تعهدات ایجاد شده در خودرو، بر اساس مجوز‌های صادر شده و متناسب با ظرفیت تولید شرکت‌های خودروساز است.

   به گزارش شاتا، جعفر سرقینی در حاشیه جلسه هیات دولت و در گفتگو با صدا و سیما با اشاره به اینکه تعهدات معوق شرکت‌های خودروساز در حال پایان است، افزود: در سال ۹۷ تعهدات معوق بسیار سنگین بود، اما خوشبختانه هم اکنون، اکثر تعهدات، عملیاتی شده و فقط ۲۰ درصد در برخی از شرکت‌ها باقی مانده، زیرا با برنامه ریزی‌های انجام شده در یک سال گذشته، تعهد بی موردی در خودرو ایجاد نشده است.

   وی در در بخش دیگری از سخنان خود و در خصوص وضعیت شهرک‌های صنعتی در کشور گفت: سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران امسال ۳۵۰۰ میلیارد تومان، بودجه پیش بینی کرده است که البته بخش عمده‌ای از بودجه مصرفی در شهرک‌های صنعتی، از سوی فعالان شهرک پرداخت می شود و بخشی را نیز دولت تامین می‌کند.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی تاکنون با مشکل خاصی مواجه نبوده است، افزود: شهرک‌های صنعتی بهصورت درآمدهزینه ای، اداره می شوند و البته امیدواریم با کمک ریالی دولت، شهرک‌ها قبل از تحویل بهصورت کامل تکمیل شده باشند.

   سرقینی ادامه داد: برنامه وزارت صمت، احداث یک شهرک صنعتی در شهر‌های بزرگ و یک ناحیه صنعتی در دهستان‌ها است که این طرح علاوه بر ۷۶۰ شهرک موجود، در کشور است.

   وی درخصوص آخرین وضعیت صادرات زعفران گفت: کمیته‌ی ویژه زعفران به زودی در وزارت صمت تاسیس می‌شود و از هفته آینده برای این محصول برنامه‌ای منسجم با حداکثر ارزش افزوده، تهیه و ارسال خواهد شد.

   سرقینی با اشاره به بخشی از اقدامات وزارت صمت در خصوص کاهش خام فروشی مواد معدنی گفت: این وزارتحانه تاکنون مانع از خام فروشی بخش عمده‌ای از مواد معدنی شده و این روند ادامه دارد.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص کاهش تعداد تصمیمات یکباره در بخش تولید گفت: این رویه درست نیست، اما به دلیل اهمیت بازار داخلی برای دولت و تامین نیاز این بخش، در برخی مواقع اجبار‌هایی وجود دارد که براساس آن، این تصمیمات یکباره گرفته می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,327,361
تعداد بازدید امروز : 14,032
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 233,114
تعداد بازدید این ماه : 346,864
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.