• تامین و فراوانی کالا، اولویت کاری وزارت صمت / جلوگیری از واردات کالاهای مشابه داخلی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری

   سرپرست وزارت صمت تاکید کرد:

   تامین و فراوانی کالا، اولویت کاری وزارت صمت / جلوگیری از واردات کالاهای مشابه داخلی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری

   تامین و فراوانی کالا، اولویت کاری وزارت صمت / جلوگیری از واردات کالاهای مشابه داخلی در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ضرورت استفاده از همه ظرفیت ها برای حفظ آرامش بازار و تامین به موقع اقلام سفره مردم گفت: تامین و استمرار فراوانی کالا مد نظر سیاستگذاری و در اولویت وزارت صمت قرار دارد.

   به گزارش شاتا، جعفر سرقینی در نشست با سرپرست معاونت بازرگانی داخلی و مدیران این حوزه بر ضرورت بکارگیری تمامی توان برای تحقق شعار جهش تولید در سال جاری تاکید کرد.

   وی ادامه داد: معاونت بازرگانی داخلی به عنوان مهمترین رکن دستگاه‌ها و معاونت های ستادی وزارت صمت علاوه بر وظایف تامین کالا و تنظیم بازار، باید در قالب مسئولیت‌های شورای بازرگانی کشور نسبت به هماهنگی درون و برون دستگاهی در ساماندهی واردات کالاها و جلوگیری از واردات کالاهای دارای مشابه داخلی مطابق با تاکید مقام معظم رهبری اقدام کند.

   سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: پیگیری مستمر تامین ارز کالاهای اساسی، ضروری سیاستگذاری در حوزه صادرات، توجه به اولویت مصرف کنندگان داخلی و تشویق صادرات به گونه ای که منجر به برگشت ارز صادراتی شود در کنار توسعه لجستیک و زیرساخت‌های تجاری باید در دستور کار قرار گیرد.

   سرقینی با اشاره به نامگذاری امسال تحت عنوان سال جهش تولید گفت: بهره‌گیری از ظرفیت های استارت آپ‌ها، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌ها و صنوف توزیعی، تولیدی و خدماتی باید در راستای تحقق شعار جهش تولید باید صورت گیرد.

   وی همچنین بر ضرورت همکاری دستگاه‌های نظارتی از جمله سازمان حمایت، تعزیرات و مباشرین دولتی تامین کالا از جمله شرکت بازرگانی دولتی ایران، شرکت پشتیبانی امور دام و سازمان توسعه تجارت با معاونت بازرگانی داخلی برای تحقق اهداف حوزه بازرگانی تاکید کرد.

   در این جلسه محمد رضا کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت و دبیر کارگروه تنظیم بازار کشور ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت تامین کالاهای اساسی و ضروری اعلام کرد: معاونت بازرگانی داخلی با تمام توان از همه ظرفیت های خود برای اثرگذاری بر حفظ آرامش سفره مردم و تامین کالا و مقابله با تحریم در کنار کنترل و نظارت بر بازار استفاده می‌کند .

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,325,860
تعداد بازدید امروز : 12,531
تعداد بازدید دیروز : 57,567
تعداد بازدید هفته : 231,613
تعداد بازدید این ماه : 345,363
آخرین به روزرسانی : 1399/08/07 03:59

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.