• صادقی نیارکی در جلسه شورای مدیران معاونت امور صنایع مطرح کرد

   مدیریت واردات اقلام غیر ضرور به کشور و حمایت‌ تعرفه ای‌ازمحصولات داخلی/ممنوعیت واردات2500 قلم تعرفه

    مدیریت واردات اقلام غیر ضرور به کشور و حمایت‌ تعرفه ای‌ازمحصولات داخلی/ممنوعیت واردات2500 قلم تعرفه

   معاون امور صنایع وزارت صمت مدیریت واردات اقلام غیر ضرور به کشور و حمایت‌ تعرفه ای‌ازمحصولات داخلی را از جمله سیاست های مورد تاکید وزارت صمت برشمرد و گفت: در این راستا تعرفه واردات 2500 قلم کالا و اجزا و قطعات که دارای تولید داخلی با کیفیت مناسب بوده اند، ممنوع شده است.

   مهدی صادقی نیارکی در جلسه شورای مدیران معاونت امور صنایع وزارت صمت ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا و عرض تسلیت به مناسبت ایام عزاداری سرورو سالار شهیدان اباعبدالحسین (ع) ویاران باوفایشان به تبیین شرایط اقتصادی کشور ومهمترین سیاست های صنعتی پرداخته و خواستار اتخاذ تدابیری برای تسهیل در فرآیند تولید محصولات داخلی و تامین مواد اولیه مورد نیاز وارداتی صنایع راهبردی با همکاری همه نهادهای تصمیم گیر شد.

   معاون امور صنایع وزارت صمت تسریع در تخصیص ارز مورد نیاز برای واردات مواد اولیه واحدهای صنعتی را یکی از مهمترین دغدغه های بخش صنعت برشمرد وهمکاری بانک مرکزی و گمرک را در شرایط کنونی بسیار ضروری عنوان کرد.

   صادقی نیارکی خاطر نشان کرد: ما باید مسیرواردات مواد اولیه مورد نیاز صنعتگران به کشور را با کاهش بروکراسی اداری تسهیل نماییم.تا تولید کنندگان با دغدغه کمتری به فعالیت صنعتی ادامه دهندوشاهد حفظ روند صعودی تولید در بخش‌های مختلف صنعتی باشیم.

   وی صیانت از صنایع مختلف صنعتی را مستلزم همکاری همه دستگاه ها ونهادهای تصمیم ساز برشمرد و افزود: با تسریع در تامین مواد اولیه مورد نیاز بخش صنعت ، بخش عمده ای از دغدغه ها ونگرانی صنعتگران در بخش های مختلف صنعتی اعم از خودرو ، برق الکترونیک ، لوازم خانگی و...مرتفع می شود.

   گفتنی است در نشست شورای مدیران معاونت وزارت صمت با تشریح مهمترین اخبار و تحلیل های صنعتی به بررسی چالش های موجود در صنایع در سطح کلان پرداخته شد که احصاء مهمترین نیازهای صنعتی و پروژه های داخلی سازی در کشور از جمله محورهای مورد بررسی در این نشست بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,223,918
تعداد بازدید امروز : 67,482
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 242,517
تعداد بازدید این ماه : 493,685
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:46

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.