• ورود شرکت های بزرگ به توسعه زیربناها با راهبری ایمیدرو/ ایجاد زنجیره ارزش از فولاد مبارکه تا کاشان

   رییس هیات عامل ایمیدرو در مراسم عملیات اجرایی طرح توسعه شرکت فولاد امیرکبیر کاشان:

   ورود شرکت های بزرگ به توسعه زیربناها با راهبری ایمیدرو/ ایجاد زنجیره ارزش از فولاد مبارکه تا کاشان

   ورود شرکت های بزرگ به توسعه زیربناها با راهبری ایمیدرو/ ایجاد زنجیره ارزش از فولاد مبارکه تا کاشان

   رییس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی، علاوه بر توسعه در بخش تولید، با راهبری ایمیدرو در حوزه زیربناها نیز سرمایه گذاری را آغاز کرده اند.

   به گزارش شاتا به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور که امروز در آیین کلنگ زنی طرح های توسعه فولاد کاشان سخن می گفت، تصریح کرد: این شرکت ها، علاوه بر تولید به سرمایه گذاری در زیربناها ورود کرده اند که اجرای طرح جاده تربت حیدریه- خواف و اتوبان لامرد- پارسیان، نمونه بارز سرمایه گذاری در بخش زیربناها توسط شرکت های بزرگ است.

   وی در ادامه گفت: اعتبار مورد نیاز ایجاد زیربناهای منطقه ویژه کاشان (زیرمجموعه ایمیدرو) را برای ورود سرمایه گذاران تامین می کنیم.

   غریب پور یادآور شد: تاکنون فنس کشی ۲۵۰ هکتار در این منطقه را انجام داده ایم. وی افزود: آب مورد نیاز این منطقه از پساب شهر کاشان تامین می شود.

   وی همچنین درباره معادن کوچک کاشان گفت: ایمیدرو تامین مالی معادن کوچک و اکتشاف معادن منطقه کاشان را انجام می دهد.

   وی با بیان اینکه تاکید ما بر توسعه بنگاه های بزرگ است، افزود: سرمایه‌گذاری ها، مکمل زنجیره ارزش و سپس عاملی برای افزایش صادرات است و مجموع افزایش سرمایه فولاد مبارکه پارسال و امسال به ۲۰ هزار میلیارد تومان می رسد.

   به گفته غریب پور، فولاد مبارکه علاوه بر نقش خود در محقق ساختن برنامه ۵۵ میلیون تن، در ۲ طرح فولادی هرمزگان و چابهار با ظرفیت هر کدام ۱۰ میلیون تن با رویکرد صادراتی مشارکت می کند.

   معاون وزیر صنعت معدن و تجارت درباره فولاد کاشان گفت: طرح توسعه فولاد کاشان با صرف حدود ۷۰۰ میلیارد تومان، بخشی از سرمایه گذاری این شرکت با افزایش سرمایه است.

   وی تاکید کرد: با اجرای طرح توسعه فولاد امیرکبیر کاشان، زنجیره ارزش از فولاد مبارکه تا کاشان ایجاد می شود.

   معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت به طرح جامع فولاد اشاره کرد و اظهار داشت: در طرح جامع فولاد، درصدد رفتن به سمت تولید محصولات با ارزش افزوده و تبدیل شمش به ورق و فولادهای آلیاژی هستیم.

   به گفته غریب پور، نقش بخش معدن و صنایع معدنی در تولید ناخالص داخلی، ۲۴ میلیارد دلار است که بیش از ۱۲ میلیارد دلار آن مربوط به صنعت فولاد است.

   افزایش ظرفیت های تولید

   رییس هیات عامل ایمیدرو یادآور شد: اتفاقات عظیمی در صنعت فولاد همچون دستیابی به ظرفیت تولید کنسانتره از ۵۷ میلیون به 62 میلیون تن، گندله سنگ آهن از47 میلیون به 54 میلیون تن ظرفیت فولاد از ۳۷ به ۴۲ میلیون تن در سال جاری، از جمله این تحولات است.

   وی همچنین اظهار داشت: با اقدام ترکیبی، سال گذشته میزان صادرات فولاد ۳۷ درصد افزایش یافت.

   غریب پور به وضعیت کاهشی تولید فولاد در جهان اشاره کرد و اعلام کرد: در نیمه نخست سال ۲۰۲۰، میزان تولید ایران ۱۰ درصد رشد یافت که بالاترین میزان رشد در دنیا بود.

   وی ادامه داد: در برنامه سال 99، بومی سازی یکهزار قطعه در نظر گرفته شده است و برنامه ایمیدرو در حوزه بومی سازی، فعالیت بر روی ماشین سازی است.

   غریب پور درباره توسعه در تولید آلومینیوم گفت: در بخش آلومینیوم، نزدیک به ۷۰ درصد به میزان ظرفیت افزوده شد و طبق برنامه ریزی ها، ظرفیت تولید سالکو تا پایان امسال به ۳۰۰ هزار تن می رسد.

   پیشتازی ایمیدرو در جلوگیری از خام فروشی

   وی همچنین به اقدامات جدید ایمیدرو اشاره کرد و اظهار داشت: افتتاح بازارچه سنگ های قیمتی از ۷-۸ ماه گذشته، حاکی از پیشتازی ایمیدرو در تحقق موضوع جلوگیری از خام فروشی سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و تحقق فرمایش مقام معظم رهبری درباره این صنعت است.

   رییس هیات عامل ایمیدرو به اهمیت اکتشاف در برنامه ها و اقدامات ایمیدرو اشاره کرد و گفت: در بخش حفاری اکتشافی، برنامه یک میلیون حفاری را داریم که اقدامی چشمگیر است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 240,257,868
تعداد بازدید امروز : 2,101
تعداد بازدید دیروز : 59,885
تعداد بازدید هفته : 163,616
تعداد بازدید این ماه : 277,366
آخرین به روزرسانی : 1399/08/06 01:11

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.