• مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صمت تاکید کرد:

   تولید و تحویل خودرو افزایش یافت/ قیمت خودرو در بازار آزاد، تابع شاخص‌های کلان اقتصادی است

   تولید و تحویل خودرو افزایش یافت/ قیمت خودرو در بازار آزاد، تابع شاخص‌های کلان اقتصادی است

   مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش تولید و تحویل خودروها از سوی خودروسازان خبر داد و گفت: با توجه به روند رو به رشد تولید و تحویل خودرو از سوی خودروسازان، اتفاقات رخ داده در بازار آزاد خودرو تابعی از شرایط عرضه این محصول نیست.

   به گزارش شاتا، سهیل معمارباشی در گفتگو با خبر 21 شبکه یک سیما از روند رو به رشد تولید و تحویل خودرو نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: با توجه به روند رو به رشد تولید و تحویل خودرو، تغییرات نرخ متاثر از کاهش عرضه نیست؛ به خصوص اینکه خودروسازان یکسری تعهدات معوق دارند که هم اکنون حدود ۸۰ درصد خودروهای ورودی به بازار در راستای انجام تعهدات معوق آنها تحویل می‌شود.

   وی اضافه کرد: برآورد موجود از میزان تقاضای خودرو در کشور سالیانه حدود یک میلیون دستگاه است، یعنی روزانه حدود ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ دستگاه تقاضای جدید برای خودرو ایجاد می شود؛ این در حالی است که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، روند رو به رشد تولید ادامه خواهد یافت.

   مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: خودروسازان با وجود برخی شرایط سخت تحریمی، طرح‌های توسعه خوبی را برای اجرا در دستور کار قرار گرفته و علیرغم محدودیت‌های دو سال گذشته، هیچ کدام از پروژه‌های توسعه محصولات متوقف نشده‌اند و هم اکنون برای عرضه خودرو ارزان‌قیمت با موتور کم‌مصرف تکلیف تعریف شده دارند.

   معمارباشی اعلام کرد: تا پایان امسال نمونه خودروهای کم‌مصرف و ارزان‌قیمت طراحی شده از سوی دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا ارائه می‌شود.

   وی با اعلام اینکه با وجود همه محدودیت ها و شرایط سخت اما تولید خودرو امسال 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: عرضه خودرو نیز در این مدت حدود 5 درصد افزایش داشته است.

   مدیرکل صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: 15 درصد مابقی نیز به تولیدات ناقص اختصاص دارد چرا که تأمین و تدارک قطعات لازم و مورد نیاز برای خودروسازان خیلی سخت شده است و علیرغم همه این مشکلات، خودروسازان خود را موظف به ایفای تعهدات خود می دانند.

   معمارباشی بیان کرد: با وجود اینکه تولید خودرو در دنیا نیز حدود 7 تا 8 درصد کاهشی بوده است، اما شرایط افزایشی را (حدود 20 درصد) در تولید خودرو داشته ایم و مطمئناً افزایش تولید و عرضه را در بازار خواهیم داشت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,977,862
تعداد بازدید امروز : 81,004
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 551,186
تعداد بازدید این ماه : 247,629
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 21:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.