• معاون امور صنایع وزارت صمت خبر داد:

   افزایش 15 درصدی تولید خودرو و کاهش 24 درصدی تولید خودروی ناقص/ واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع خودرو اولویت وزارت صمت

   افزایش 15 درصدی تولید خودرو و کاهش 24 درصدی تولید خودروی ناقص/ واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع خودرو اولویت وزارت صمت

   معاون امور صنایع وزارت صمت از افزایش 15 درصدی تولید خودرو از ابتدای امسال تا 16 شهریورماه و کاهش 24 درصدی تولید خودروی ناقص خبر داد.

   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان این مطلب، افزود: در وزارت صمت وظیفه ساماندهی تولید و عرضه متناوب خودرو به بازار را برعهده داریم.

   وی با بیان برخی آمارها، تصریح کرد: با وجود همه مشکلات و تحریم‌ها و محدودیت‌ها تولید خودرو تا 16 شهریورماه امسال 15 درصد افزایش داشته است و امسال 399 هزار دستگاه امسال خودرو تولید کردیم که این رقم پارسال 335 هزار دستگاه بوده است.

   معاون امور صنایع وزارت صمت اضافه کرد: 324 هزار دستگاه از مجموع خودروهای تولیدی نیز تحویل مشتری شده است.

   صادقی نیارکی گفت: تولید خودروی ناقص نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 24 درصدی داشته است.

   وی در خصوص قیمت‌گذاری نیز تصریح کرد: ورودی صنعت خودروسازی یک ورودی سیال است زیرا نهاده های تولید خودرو روزانه از بورس کالا خریداری می شوند و با ورود شورای رقابت به حوزه قیمت‌گذاری نتایج خوبی بدست آمده است و نسبت به گذشته رو به جلو هستیم.

   به دنبال واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع خودرو هستیم

   معاون امور صنایع وزارت صمت در این خصوص ادامه داد: قیمت خودرو در محل تلاقی مکانیسم عرضه و تقاضا خود را نشان می دهد و باید این مکانیسم به گونه ای انجام شود که عرضه و تقاضا در یک نقطه تعادل همدیگر را پیدا کنند.

   صادقی نیارکی گفت: قیمت خودرو در حال حاضر نسبت به گذشته عادلانه تر، واقعی تر و منطقی تر است و این قیمت با تورم پوشش داده شده است و قیمت خودروها نیز از درب کارخانه کاملاً مشخص می‌باشد.

   وی در خصوص سیستم قرعه کشی برای تحویل خودرو به مشتری بیان کرد: به دنبال واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع خودرو هستیم و تا زمانی که بتوانیم عرضه و تقاضا را متعادل نگه داریم باید فضای رقابتی عدالانه برای متقاضیان خرید واقعی فراهم آوریم.

   معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص تنوع در بازار خودرو گفت: دو پلتفرم زنده در دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا داریم و هر دو شرکت خودروساز از پلتفرم های جدید خود در نیمه دوم سال رونمایی خواهند کرد و نه تنها در تولید خودرو با وجود تحریم ها متوقف نشدیم بلکه رو به جلو نیز هستیم.

   صادقی نیارکی افزود: تعهدات ایران خودرو 343 هزار دستگاه است که تعهدات معوق این شرکت 41 هزار دستگاه شده است و سال گذشته کل تعهدات ایران خودرو 392 هزار دستگاه بوده و تعهدات معوق آن 179 هزار دستگاه بوده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 245,979,566
تعداد بازدید امروز : 82,708
تعداد بازدید دیروز : 74,103
تعداد بازدید هفته : 552,890
تعداد بازدید این ماه : 249,333
آخرین به روزرسانی : 1399/11/03 21:56

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.