• عرضه سویا به قیمت 2700 تومان در مبادی ورودی بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار/ بررسی تاثیر اصلاح نرخ کنجاله و دانه سویا بر قیمت نهایی مرغ توسط سازمان حمایت

   سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام کرد:

   عرضه سویا به قیمت 2700 تومان در مبادی ورودی بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار/ بررسی تاثیر اصلاح نرخ کنجاله و دانه سویا بر قیمت نهایی مرغ توسط سازمان حمایت

   عرضه سویا به قیمت 2700 تومان در مبادی ورودی بر اساس تصمیم ستاد تنظیم بازار/ بررسی تاثیر اصلاح نرخ کنجاله و دانه سویا بر قیمت نهایی مرغ توسط سازمان حمایت

   سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت بیان کرد: کارگروه تنظیم بازار در جلسه یکصد و چهارم خود امروز نرخ عرضه کنجاله سویا را اصلاح کرد و مقرر شد کنجاله سویا در مبادی ورودی 2700 تومان عرضه شود.

   به گزارش شاتا، محمدرضا کلامی در خصوص مصوبات ستاد تنظیم بازار در خصوص کنجاله سویا با بیان این مطلب، افزود: این نرخ تعیین شده در تمام مبادی ورودی می باشد و هزینه های حمل و نقل نیز به این نرخ طبیعتاً اضافه خواهد شد.

   وی همچنین تصریح کرد: این تصمیم با توجه به ضرورت تعادل عرضه نهاده‌های دام و طیور در بازار و از آنجاییکه بررسی های میدانی نشان می‌دهد که افزایش قیمت های جهانی کنجاله و دانه و همچنین هزینه های مترتب آن به گونه ای است که انگیزه لازم برای تامین کنجاله سویا وجود ندارد و بخشی از کسری بازار علاوه بر محدودیت های ارزی و نقل انتقال آن، همین عدم انگیزه لازم بوده، گرفته شده است.

   سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص دانه سویا نیز گفت: نرخ فروش دانه سویا در مبادی ورودی نیز 2650 تومان مصوب شد که هزینه های حمل و نقل نیز به آن طبیعتاً اضافه خواهد شد.

   کلامی در ادامه بیان کرد: سازمان حمایت نیز مکلف شد تا تاثیر اصلاح نرخ این نهاده‌ها را بر قیمت محصولات نهایی مانند مرغ محاسبه کند و به کارگروه تنظیم بازار ارایه دهد تا این کارگروه در قالب مجوزی به کارگروه تنظیم بازار استان‌ها در راستای حمایت از تولید و استمرار آن اقدام نماید.

   وی همچنین تصریح کرد: مقرر شد کمیته ای با مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی بازنگری در تعرفه واردات کنجاله سویا را در دستور کار قرار دهد و همچنین نرخ عرضه کنجاله کلزا و روغن کلزای وارداتی و سایر خوراکها مانند فول فت با محاسبه سازمان حمایت بازنگری و قیمتهای مصوب آن ابلاغ شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 238,646,415
تعداد بازدید امروز : 15,960
تعداد بازدید دیروز : 34,226
تعداد بازدید هفته : 15,960
تعداد بازدید این ماه : 176,809
آخرین به روزرسانی : 1399/07/05 10:04

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.