• مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت اعلام کرد:

   تعدیل و واقعی سازی سهمیه‌ها و تقاضاهای خرید BOPP/ تثبیت قیمت مواد اولیه بسته بندی با حذف سهمیه شرکت های غیرفعال

   تعدیل و واقعی سازی سهمیه‌ها و تقاضاهای خرید BOPP/ تثبیت قیمت مواد اولیه بسته بندی با حذف سهمیه شرکت های غیرفعال

   مدیرکل دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت درباره تغییرات قیمت بسته بندی مواد غذایی گفت: به دنبال تغییر قیمت در عرضه ماده اولیه BOPP تعدیل و واقعی سازی سهمیه‌ها و تقاضاهای خرید در دستور کار معاونت امور صنایع است.

   به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محسن صفدری افزود: در هفته‌های گذشته با افزایش بی رویه قیمت و رقابت نامعقولانه، افزایش هزینه بسته بندی صنایع غذایی و افزایش قیمت محصولات این صنعت تا بیش از ۵۰ درصد نسبت به قیمت پایه ایجاد شده بود.

   وی بیان کرد: بعد از التهاب بازار تصمیم به واقعی سازی سهمیه ها و بهبود روند عرضه گرفتیم و ۱۳ شرکت در سامانه بهین یاب سهمیه خرید BOPP را دارند که مجموع سهمیه آن‌ها ۱۸ هزار و ۵۲۰ تن در ماه بود. کل عرضه پتروشیمی‌های داخلی ۷ هزار و ۴۰۰ تن بود پس بیش از ۲ برابر تولید، تقاضای سهمیه وجود داشت که برای خرید وارد بورس می‌شدند از طرفی با افزایش قیمت دلار تمایل برای خرید افزایش پیدا کرد و رقابت ناسالم در این بین ایجاد شد.

   صفدری تاکید کرد: قیمت پایه این محصول در بورس حدود ۱۹ هزار تومان بود، اما قیمت در بازار تا بیش از ۲۹ هزار تومان هم می رسید. این ماده هنگامی که به دست مصرف کننده یعنی صنایع غذایی می‌رسید حدود ۴۵ هزار تومان قیمت گذاری می‌شد. این در حالی است که در حالت معمول این محصول باید با قیمت حدود ۳۰ هزار تومان به دست مصرف کننده برسد.

   وی افزود: این اتفاق در نهایت منجر به افزایش قیمت نامعقول در صنایع خوراکی و غذایی می‌شد بنابراین ما میزان متوسط خرید و متوسط آمار تولید این ۱۳ شرکت در سال ۹۸ را بر اساس سامانه بهین یاب اندازه گیری کردیم و مبنای ارائه سهمیه مشخص شد.

   مدیر دفتر صنایع غیر فلزی وزارت صمت تصریح کرد: با اصلاحات انجام شده این سهمیه به ۷ هزار و ۹۰۰ تن رسید و این عدد بسیار نزدیک به میزان تولید پتروشیمی کشور است این یعنی رقابت‌های ناسالم حذف شد. روز دوشنبه این ماده دوباره در بورس کالا عرضه شد و با صفر درصد افزایش قیمت، یعنی بدون رقابت به دست تولید کننده رسید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,142,513
تعداد بازدید امروز : 41,541
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 41,541
تعداد بازدید این ماه : 441,618
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.