• تصویب آیین‌نامه اجرایی "روش احراز عمق ساخت داخل و تحقق آن"/ تعیین درصد عمق ساخت داخل در 5 بازه مشخص

   تصویب آیین‌نامه اجرایی "روش احراز عمق ساخت داخل و تحقق آن"/ تعیین درصد عمق ساخت داخل در 5 بازه مشخص

   رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: هیات وزیران به استناد قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی و به منظور شناسایی عمق ساخت داخل محصولات داخلی آیین‌نامه اجرایی مربوط به روش احراز عمق ساخت داخل و تحقق آن را در ۷ ماده به تصویب رساند.

   به گزارش شاتا، سید محمد مهدی هادوی گفت: هیات وزیران به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هدف انجام حمایت‌ هدفمند و به موقع از سوی دولت آیین نامه اجرایی تبصره جزء (۳) بند (الف) ماده (۴) قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی درخصوص روش احراز عمق ساخت داخل و تحقق آن را به تصویب رساند.

   وی افزود: در روند اجرایی این تصویب نامه سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت خانه های نفت، نیرو، جهادکشاورزی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با وزارت صمت همکاری خواهند نمود.

   هادوی ادامه داد: بر اساس این آیین نامه، عمق ساخت داخل، میزان مجموع سهم ارزش عوامل تولید و نهاده‌های به کار رفته در فرآیند ساخت محصولات داخلی که در قلمرو جغرافیایی کشور ایجاد شده، می باشد.

   وی اضافه کرد: درصد عمق ساخت کلیه خدماتی که در قلمرو جغرافیایی کشور ارائه می‌شوند معادل درصد سهم نیروی کار ایرانی در ارائه آن خدمت است.

   رئیس مرکز ساخت داخل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: درصد عمق ساخت داخل هر یک از کالاها و خدمات که با روش شاخص‌های ارزش جزء به جزء (IPI) تعیین شده، در پنج بازه "۲۰ درصد و کمتر از آن"، " بیش از ۲۰ تا ۴۰ درصد"، " بیش از ۴۰ تا ۶۰ درصد"، "بیش از ۶۰ تا ۸۰ درصد" و "بیش از ۸۰ تا ۱۰۰ درصد" تعریف می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,143,286
تعداد بازدید امروز : 42,314
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 42,314
تعداد بازدید این ماه : 442,391
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.