• بررسی چالش های پیش روی بازسازی ناوگان حمل ونقل عمومی درون شهری و برون شهری /

   معاون امور صنایع وزارت صمت خبرداد‌: بسترسازی برای بازسازی 2هزاردستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری

   معاون امور صنایع وزارت صمت خبرداد‌: بسترسازی برای بازسازی 2هزاردستگاه اتوبوس فرسوده درون شهری

   مهدی صادقی نیارکی با تشریح مهمترین چالش های بازسازی ناوگان حمل ونقل عمومی از اتخاذ تصمیماتی برای بازسازی 2هزار دستگاه اتوبوس درون شهری با پیگیری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و همکاری سازمان برنامه وبودجه وصندوق‌کارآفرینی امید خبرداد.

   معاون امور صنایع وزارت صمت در نشست مشترک با نمایندگانی از وزارت کشور، وزارت راه وشهرسازی، شهرداری تهران ضرورت بازسازی و نوسازی حمل ونقل عمومی را مورد تاکید قرارداد و گفت: طی توافقی با وزارت کشور و سایر دستگاه ها، بازسازی حدود 2هزار دستگاه اتوبوس درون شهری در دستور کار قرار گرفت و تصمیمات لازم برای اختصاص تسهیلات جهت اجرای این موضوع اتخاذ گردید.

   صادقی نیارکی با اشاره به بهره مندی از پتانسیل‌ها و ظرفیت های خودروسازان داخلی افزود: در صورت تامین اعتبار از سوی سازمان برنامه وبودجه، هزاردستگاه اتوبوس فرسوده در تهران و مابقی در شهرستان ها با همکاری شرکت های سازنده اتوبوس درون شهری مورد بازسازی قرار خواهدگرفت.

   وی افزود:اجرای این سیاست علاوه بر کاهش ارزبری و نوسازی حمل ونقل درون شهری باعث راه اندازی خودروهای متوقفی خواهد شد که بدلیل فرسودگی از چرخه حمل ونقل عمومی خارج شده اند.

   معاون امور صنایع ضرورت همکاری سایر دستگاه های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و تصریح‌کرد: با اعطای تسهیلات بخش عمده ای از این اتوبوس ها وارد ناوگان حمل ونقل خواهند شد.

   بررسی طرح اعطای تسهیلات بازسازی ومدیریت ناوگان مسافری اتوبوس و مینی بوس

   علاوه بر بررسی بازسازی حمل ونقل عمومی کشور و بازسازی اتوبوس های متوقف و فرسوده، طرح اعطای تسهیلات بازسازی ومدیریت ناوگان مسافری اتوبوس و مینی بوس برون شهری نیز با حضورنمایندگانی ازسازمان برنامه و بودجه، سازمان راهداری، انجمن تولیدکنندگان خودروهای سنگین و همچنین تعدادی از سازندگان خودرو مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی برای افزایش ظرفیت تولید و همچنین نوسازی ناوگان مسافری اتخاذ گردید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,140,005
تعداد بازدید امروز : 39,033
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 39,033
تعداد بازدید این ماه : 439,110
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.