• انجام مراحل ترخیص و تشریفات گمرکی برای 7.5 میلیون تن کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات/ رفع اشکالات سامانه جامع تجارت تا قبل از افتتاح رسمی

   وزیر صمت خبر داد:

   انجام مراحل ترخیص و تشریفات گمرکی برای 7.5 میلیون تن کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات/ رفع اشکالات سامانه جامع تجارت تا قبل از افتتاح رسمی

   انجام مراحل ترخیص و تشریفات گمرکی برای 7.5 میلیون تن کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات/ رفع اشکالات سامانه جامع تجارت تا قبل از افتتاح رسمی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت از انجام مراحل ترخیص و تشریفات گمرکی برای 7.5 میلیون تن کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات خبر داد.

   به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در نشست بررسی موانع و مشکلات ترخیص کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات کشور که در بندر عباس برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: برای ترخیص کالاهای رسوبی در گمرکات پیگیری ها و تلاش ها زیادی انجام شد و بر اساس ابلاغیه ستاد اقتصادی دولت این کالاها در حال ترخیص است.

   ترخیص حدود 800 هزارتن از کالاهای اساسی مانده در گمرکات کشور

   وی با اشاره به اهداف سفر خود به هرمزگان تصریح کرد: بررسی و چگونگی اجرای این ابلاغیه از اهداف سفر به هرمزگان بوده است و تاکنون از مجموع 8 میلیون و 300 هزار تن کالا در گمرکات کشور که شامل بنادر شهیدرجایی، امام خمینی و بندر امیرآباد و نوشهر است حدود 800 هزارتن از کالاهای اساسی ترخیص شده است.

   وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: 3.5 میلیون تن از کالاهای اساسی دیگر هم اکنون در حال ترخیص و انجام تشریفات گمرکی لازم و 4 میلیون تن دیگر از کالاها شامل مواد اولیه کارخانجات و واحدهای تولیدی کشور نیز در حال انجام مراحل ترخیص است.

   فراهم بودن امکان ترخیص کالا برای متقاضیانی که نیاز به ارز ندارند

   رزم حسینی بیان کرد: امکان ترخیص کالا برای متقاضیانی که نیاز به ارز ندارند و توانایی تامین ارز مورد نیازشان را دارند، نیز فراهم شده است و این سیاست به صورت مشترک بین وزارت صمت، وزارت جهاد، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد با دستور رییس جمهور اتخاذ شده و در حال اجرا است.

   رفع اشکالات سامانه جامع تجارت تا قبل از افتتاح رسمی

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود سامانه جامع تجارت را برای کشور بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: این سامانه پس از طراحی به صورت آزمایشی فعالیت دارد و با هماهنگی و تعامل بیشتر میان دستگاه های مرتبط، اشکالات این سامانه تا روز افتتاح رسمی( نهم آذرماه) رفع خواهد شد.

   رزم حسینی همچنین با اشاره به شرایط فعلی کشور بیان کرد: در یک جنگ اقتصادی تمام عیار هستیم و باید همه کمک کنیم تا از این مرحله عبور نماییم و کاهش بروکراسی اداری در همین راستا باید انجام پذیرد.

   وی مصوبه ستاد اقتصادی دولت مبنی بر ترخیص کالاهای رسوبی در گمرکات را در راستای کاهش بروکراسی اداری دانست و تصریح کرد: با ترخیص کالاها آثار آن را به تدریج در اقتصاد ایران خواهیم دید و تولید و صادرات افزایش می یابد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 242,143,951
تعداد بازدید امروز : 42,979
تعداد بازدید دیروز : 48,683
تعداد بازدید هفته : 42,979
تعداد بازدید این ماه : 443,056
آخرین به روزرسانی : 1399/09/08 16:25

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.