•  
  • تازه ها و رویدادها
   حمایت از تولید ملی پیشران توسعه صنعتی / تسریع در بازنگری در تعرفه ها ضروری است

   معاون امور صنایع در گردهمایی معاونان امور صنایع سراسر کشور:

   حمایت از تولید ملی پیشران توسعه صنعتی / تسریع در بازنگری در تعرفه ها ضروری است

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت با تاکید بر همگرایی تولید و تجارت گفت: تجارت و بازرگانی مانع تولید نیست اما سیاست های اقتصادی باید در راستای حمایت از تولید ملی به عنوان پیشران توسعه صنعتی باشد.
   به گزارش شاتا، فرشاد مقیمی در گردهمایی معاونان امور صنایع سراسر کشور که با حضور قائم مقام وزیر صنعت،معدن وتجارت و مدیران کل و مشاوران معاونت امورصنایع برگزار شد، با تبیین مهمترین سیاست های حمایتی وزارت صنعت،معدن وتجارت اظهار داشت:بدون حمایت از تولید تنظیم بازار داخلی حمایت نمی شود و صیانت از تولید کننده در نهایت حفظ اشتغال در کشور و رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت.
   معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت تاکیدکرد: با حمایت از تولید ، تجارت نیزتوسعه خواهد یافت و زمینه ساز افزایش ظرفیت تولید در صنایع مزیت دارخواهد بود.
   مقیمی در ادامه یکی از سیاست های حمایت از تولید ملی را تسریع در اصلاح تعرفه ها و جلوگیری از ممنوعیت های صادراتی برشمرد و گفت: در شرایط جنگ اقتصادی که تولید کشور هدفگذاری شده است، ایجاد خلل در جریان آزاد تولید و تجارت به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و همه ما باید تمام چالش های پیش روی تولید را با کمترین آسیب مرتفع نماییم.
   وی در بخش دیگری از سخنانش از استان ها خواست نسبت به پالایش مستمر اطلاعات شرکت ها براساس ظرفیت های واقعی واحدهای تولیدی اقدام نمایند و اطلاعات را به صورت مستمر به ستاد اعلام نمایند.
   معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت همچنین خاطر نشان کرد: پیش بینی نیاز آتی واحد های تولیدی و برنامه ریزی برای تامین نیازها با هدف جلوگیری از ایجاد اخلال در روند تولید نیز از جمله موضوعات مهمی است که استان ها باید در اسرع وقت اعلام نمایند.
   مقیمی همراهی و هماهنگی همه جانبه در اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی با هدف تقویت زمینه های حمایتی از کالاهای ایرانی را از دیگر برنامه های مورد تاکید ستاد برشمرد و گفت: ظرفیت های ساخت داخل در استانها و ثبت و معرفی ظرفیت ها در سطح استان نیز با جدیدت باید انجام شود.
   وی درپایان با تاکید بر همراهی استان ها در رصد وضعیت صنایع مختلف در سراسر کشور تصریح کرد: از کلیه توانمندی ها و ظرفیت های استانی برای تعمیق ساخت داخل و تامین نیازمندی های وارداتی استانی و ملی از داخل کشور باید بهره مند شد.

   مدیرکل صنایع غیرفلزی خبر داد: پایش مستمر کف عرضه محصولات پتروشیمی

   مدیرکل صنایع غیرفلزی خبر داد: پایش مستمر کف عرضه محصولات پتروشیمی

   مدیرکل صنایع غیر فلزی موضع اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت را رساندن مواد اولیه به تولیدکنندگان واقعی اعلام کرد و گفت : پایش مستمر کف عرضه موادپتروشیمی و مدیریت بخش تقاضا با جدیت در حال انجام است.
   به گزارش شاتا، مهدی صادقی نیارکی در گردهمایی معاونین صنایع با اعلام این خبر افزود: پایش مستمرکف عرضه مواد پتروشیمی در بورس کالا و پیاده سازی آزمایشی طرح افق ( استاندارد سازی فاکتور و قیمت ) به استناد مصوبه کارگروه تنطیم بازار از جمله اقداماتی است که در راستای مدیریت عرضه و تقاضا در این بخش صورت گرفته و نتایج خوبی هم همراه داشته است.
   مدیرکل صنایع غیر فلزی وزارت صمت، تشکیل جلسات هفتگی کمیته راهبری مدیریت تقاضای مواد پتروشیمی در ستاد وزارتخانه، تشکیل کارگروه استانی مدیریت تقاضای مواد پتروشیمی، بروزرسانی و اصلاح سهمیه مواد پتروشیمی در سامانه هماهنگ تا زمان اجرای کامل طرح افق در همین راستا عنوان کرد.
   وی همچنین به اصلاح سهمیه ها بر اساس اطلاعات متوسط خرید مواد پتروشیمی از بورس کالا طی سال های گذشته و متوسط آمار تولید 24 ماهه برپایه مستندات مربوطه خبرداد.
   نیارکی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به پایش عرضه و تقاضای مواد پتروشیمی بیان کرد: مواداولیه به اندازه کافی در کشور وجود دارد و ما از استان ها می خواهیم تمام موارد خواسته شده براساس دستورالعمل ارسال شده را با دقت پیاده سازی و اجرا کنند .
   وی در پایان با تاکید بر همراهی استان ها در بهبود مستمر وضعیت موجود گفت : موضع ما رسیدن مواد اولیه به تولید کنندگان واقعی است.

   ر‌مزارزها یک کالای صادراتی محسوب می شوند/ داخلی سازی تجهیزات پزشکی وارداتی در دستور کار است

   مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت :

   ر‌مزارزها یک کالای صادراتی محسوب می شوند/ داخلی سازی تجهیزات پزشکی وارداتی در دستور کار است

   کیوان گردان در گردهمایی معاونان امور صنایع و نمایندگان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها، در خصوص رمزارزها بیان کرد: موضوع استخراج رمز ارزها که معروفترین آنها بیت کوین است عملاً به عنوان یک واحد تولید صنعتی در آیین نامه اجرایی دولت تصویب شده است.
   به گزارش شاتا، گردان گفت : وزارت نیرو دستورالعمل نحوه تامین برق و چگونگی محاسبه آن را برای استخراج بیت کوین و یا سایر رمز ارزها مصوب و ابلاغ خواهد کرد.
   رمزارزها یک کالای صادراتی محسوب می شوند
   گردان با اشاره به نظر بانک مرکزی در خصوص خرید و فروش رمزارزها، بیان کرد: از نظر بانک مرکزی خرید و فروش رمز ارزها در داخل کشور ممنوع است و رمزارزها یک کالای صادراتی در واقع محسوب می شوند که باید از طریق صادرات به فروش برسند و میزان ارز به دست آمده از صادرات نیز در سامانه نیما به ثبت برسد.
   داخلی سازی تجهیزات پزشکی وارداتی در دستور کار است
   او در خصوص موضوع تجهیزات پزشکی نیز گفت: سالانه 2.5 میلیارد دلار گردش مالی تجهیزات پزشکی به کشور است و یکی از حوزه هایی که برای ساخت داخل باید پایلوت شود همین حوزه تجهیزات پزشکی است که موضوع شناسایی نیازها و تجهیزات برای داخلی سازی را در دستور کار داریم.

   داخلی سازی 7 قطعه از قطعات میز اول تعمیق ساخت داخل به تولید انبوه رسید/ میز دوم در نیمه دوم شهریورماه برگزار می‌شود

   مدیر کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت:

   داخلی سازی 7 قطعه از قطعات میز اول تعمیق ساخت داخل به تولید انبوه رسید/ میز دوم در نیمه دوم شهریورماه برگزار می‌شود

   مدیر کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت گفت: در نخستین میز تعمیق ساخت داخل خودرو، 740 میلیارد تومان قرارداد برای داخلی سازی 35 قطعه مورد نیاز توسط32 قطعه ساز منعقد شده که داخلی سازی 7 قطعه به تولید انبوه رسید.
   به گزارش شاتا، سید رضا مفیدی در گردهمایی معاونان امور صنایع و نمایندگان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها، با اشاره به برنامه‌های این وزارتخانه برای تعمیق ساخت داخل، بیان کرد: مدیریت برنامه‌های تعمیق ساخت داخل به ایدرو واگذار شده و حدود 200 قطعه از مجموعه قطعات مورد نیاز برای داخلی سازی شناسایی شده است که هر هفته جلسات منظم برای پیگیری برنامه ها و اقدامات ساخت داخل برگزار و گزارش کار ارایه می‌شود.
   انعقاد 740 میلیارد تومان قرارداد در نخستین میز تعمیق ساخت داخل خودرو
   او با اشاره به راه اندازی اولین میز ساخت داخل در حوزه خودرو توسط دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت، یادآوری کرد: در این میز حدود 740 میلیارد تومان قرارداد برای داخلی سازی قطعات و ملزومات مورد نیاز بسته شد که این قراردادها کاهش ارزبری را به میزان 85 میلیون یورو به دنبال دارند.
   انعقاد قرارداد برای داخلی ساز 35 قطعه توسط 32 قطعه ساز
   مدیر کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت ادامه داد: این قراردادها مربوط به داخلی سازی 35 قطعه مورد نیاز است که میان 32 قطعه ساز منعقد شده است.
   داخلی سازی 7 قطعه به تولید انبوه رسید/برگزاری میز دوم تعمیق ساخت داخل در نیمه دوم شهریورماه
   مفیدی با اعلام اینکه 7 پروژه از این 35 قطعه تا 20 مردادماه به تولید انبوه رسیده است، گفت: میز دوم را نیز در نیمه دوم شهریور ماه برگزار خواهیم کرد و میز سوم را به صنعت موتور سیکلت و قطعات آن اختصاص خواهیم داد و در نظر داریم تا میز چهارم را به استان ها واگذار کنیم.
   پیش بینی 844 میلیون یورو برای کمک به قطعه سازی
   او همچنین اضافه کرد: حدود 844 میلیون یورو برای قطعه سازی و تامین کسری خطوط قطعه سازی در نظر گرفته شده است که می تواند به بهبود فرآیندها در این حوزه و خودکفایی بیشتر کمک شایانی بکند.
   هدف گذاری تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه انواع خودرو در سال 98
   مدیر کل دفتر صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صمت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت خودروسازی افزود: برنامه سال 1398 تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه انواع خودرو است و تا 19 مردادماه حدود 310 هزار خودرو تولید شد. همچنین پارسال توانستیم حدود 950 هزار خودرو را تولید کنیم.
   مفیدی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص ناوگان حمل و نقل ریلی گفت: هفت واحد واگن سازی فعال در کشور داریم که باید با ظرفیت بیشتری کار کنند و برای اولین بار با تشکیل کارگروهی برای کوچکترین قطعات این بخش که می خواهد وارد شود جلسه می گذاریم و تصمیم گیری می کنیم.
   گفتنی است، گردهمایی معاونان امور صنایع و نمایندگان ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان‌ها در محل وزارت صنعت،معدن و تجارت در حال برگزاری است.

   بررسی وضعیت صنعت فلزات گران‌بها و جواهرآلات با حضور معاون امور صنایع

   بررسی وضعیت صنعت فلزات گران‌بها و جواهرآلات با حضور معاون امور صنایع

   بررسی وضعیت صنعت فلزات گران‌بها و جواهرآلات با محوریت تبیین راهکارهایی برای رفع چالش‌های پیش روی توسعه تولید در این صنعت با حضور معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن وتجارت برگزار شد.

   تجربه مثبت وزارت صنعت ازتفویض برخی اختیارات به تشکل های تخصصی/ استقبال از حضور تشکل ها درمدیریت عرضه وتقاضا در کشور

   معاون امور صنایع در همایش« نقش تشکل ها دربهره وری و رونق تولید» اعلام‌کرد:

   تجربه مثبت وزارت صنعت ازتفویض برخی اختیارات به تشکل های تخصصی/ استقبال از حضور تشکل ها درمدیریت عرضه وتقاضا در کشور

   معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن وتجارت نفوذ وتاثیر‌گذاری تشکل‌ها بر بهبود وضعیت تولید را از نقاط قوت تشکل ها در مدیریت فضای کسب وکار توصیف‌کرد وگفت: با توجه به تجربه مثبت وزارت صنعت ازتفویض برخی اختیارات به تشکل های تخصصی از تفویض برخی اختیارات دیگر به تشکل های توانمند استقبال می کنیم.

   تصویب آیین نامه اصلاحی ورود، صدور فلزات گرانبها در شورای پول و اعتبار

   مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی اعلام کرد:

   تصویب آیین نامه اصلاحی ورود، صدور فلزات گرانبها در شورای پول و اعتبار

   مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت از اصلاح آیین نامه ورود و صدور فلزات گرانبها در وزارت صمت و تصویب آن در شورای پول و اعتبار خبر داد.
   عباس هاشمی مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت در گفت‌وگو با خبرنگار شاتا اعلام کرد: آیین نامه ورود و صدور فلزات گرانبها با پی گیری دفتر صنایع فلزی ولوازم خانگی وزارت صمت و با همکاری سایر دستگاههای ذیربط از جمله بانک مرکزی, ستاد مبارزه با قاچاق کالا وارز, سازمان ملی استاندارد و واحدهای تولیدی بخش خصوصی اصلاح در شورای پول و اعتبار تصویب و سپس توسط بانک مرکزی ابلاغ شد.
   هاشمی توضیح داد: آیین نامه صدور، ورود و معاملات فلزات گرانبها از قبل از انقلاب تاکنون بازنگری نشده بود که با توجه به تغییر شرایط, ضرورت ایجاد اصلاحات وجود داشت.
   وی گفت: درباره بازنگری این ایین نامه که منحصرا به طلا و فلزات گرانبها مربوط است. مرجع و متولی صنعتی وجود نداشت که این موضوع را پیگیری و نواقص را برطرف نماید. لذا دفتر صنایع فلزی وزارت صنعت متولی شدچرا که این صنعت پتانسیل بسیار بالایی در امر اشتغال وصادرات دارد.
   وی ادامه داد: بررسی این آیین نامه از یک سال و نیم پیش شروع و اصلاحات آن با حضور دستگاه‌های همکار و با محوریت وزارت صمت انجام شد. نمایندگان بانک مرکزی، ستاد مبارزه با قاچاق کالا، ناجا, وزارت اقتصاد و دارایی از جمله دستگاه های شرکت کننده در جلسات اصلاح آیین‌نامه صدور ،ورود فلزات گرانبها بودند.
   مدیرکل صنایع فلزی و لوازم خانگی وزارت صمت گفت: با تصویب این آیین‌نامه در شورای پول و اعتبار و ابلاغ آن توسط بانک مرکزی ،می‌توان گفت این آیین‌نامه واقعی تر شده و مشکلات و موانعی که با توجه به ماهیت صنعت طلا و‌شرایط مترقب بر فرایند آن تسهیل شده است.
   وی اضافه کرد: با توجه به پتانسیل بالای کشور ما در زمینه صادرات مصنوعات طلا این آیین نامه می تواند در جهت افزایش تولید این صنعت در داخل و صادرات آن تاثیرات بسزایی داشته باشد
   هاشمی با اشاره به یکی از بندهای آیین نامه ورود و صدورفلزات گرانبها گفت: در تبصره ۱ ماده ۴ این آیین نامه آمده است اشخاص حقیقی یا حقوقی دارای مجوز تولید می توانند پس از تایید وزارت صنعت معدن و تجارت نسبت به ورود فلزات گرانبهای ذوب شده خام به کشور با رعایت کامل سایر قوانین و مقررات مربوطه اقدام کنند؛ صدور تاییدیه انطباق شمش وارداتی بر عهده سازمان ملی استاندارداست.
   همچنین در تبصره2 آیین نامه آمده است ورود کالاهای صنعتی فلزات گرانبها توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی با رعایت کامل سایر قوانین و مقررات مربوط با مجوز وزارت صنعت معدن و تجارت مجاز است
   هاشمی به ماده ۶ این آیین نامه اشاره کرد و گفت در ماده ۶ صدور مصنوعات فلزات گرانبها توسط اشخاص حقیقی و حقوقی منحصراً با اخذ مجوز از بانک مرکزی و با رعایت کامل سایر قوانین و مقررات مربوطه و با ضوابط قید شده در آیین نامه مجاز است تمام این اصلاحات در جهت تسهیل فعالیت های تولیدی وصادراتی این صنعت انجام پذیرفته است.

   ایجاد شهرک های تخصصی طلا و جواهرات
   هاشمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش اشاره کرد: پیشنهاد ایجاد شهرک های تخصصی طلا و جواهر به منظور تجمیع تولید و تمرکز بر صادرات این محصول به شرکت شهرکها و صنایع کوچک ارائه شده است
   وی توضیح داد: این پیشنهاد پس از بررسی برای تصویب به دولت ارائه خواهدشد .

    تاکنون 70هزار نیازخارجی در کشورشناسایی شده است

   معاون امور صنایع درنشست هم اندیشی توسعه ساخت داخل اعلام‌کرد:

   تاکنون 70هزار نیازخارجی در کشورشناسایی شده است

   معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن وتجارت ازشناسایی70هزار نیاز صنعتی،معدنی و... در کشور خبرداد و گفت: نیازهای خارجی اکثر دستگاههای اصلی اجرایی احصاء و داخلی سازی آنها با محوریت دفاتر تخصصی در دستور کار قرار گرفته است.
   فرشاد مقیمی در سلسله نشست های هم اندیشی توسعه ساخت داخل که با حضور نمایندگانی از وزارت کشور و مدیران کل وزارت صنعت ،معدن وتجارت برگزار شد، گفت: با توجه به استمرار محدودیت های بین‌المللی در کشور و ضرورت تحقق نهضت ساخت داخل با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها ،اجرای «برنامه توسعه ساخت داخل» ‌به صورت جهادی در دستور‌کار قرار‌گرفت و نقش ارکان وزارت متبوع و حتی دستگاههای ذیربط در این نهضت مقدس مشخص شد.
   معاون وزیر صنعت ،معدن وتجارت با اشاره به ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور توسط رییس‌جمهوری تصریح‌کرد: این قانون، به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای توسعه ساخت داخل به شمار می رود و تحقق آن عزم همه ارکان نظام را می طلبد.
   مقیمی راه اندازی «نهضت توسعه ساخت داخل» رادر راستای اجرای این قانون ملی توصیف‌کرد و گفت: ممنوعیت خرید خارجی کالاها توسط سازمانهای مشمول قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و تبدیل آن به خرید کالاهای داخلی از جمله موضوعاتی است که مورد پیگیری قرار گرفته است و طی این مدت توانستیم از خرید کالای مشابه خارجی محصولاتی نظیرپمپ های کرایوژنیک، کیسه خون، پست برق، تهیه مطبوع موبایل فرودگاهی، سیستم های آتش خاموش‌کن نیروگاهی، جرثقیل های ترانس تینر و ... با توجه به تولید داخلی جلوگیری نماییم.
   وی جمع آوری فهرست توانمندی های تولیدی و خدماتی با هماهنگی تشکل ها و انجمن های صنفی و به روزرسانی مستمر فهرست یادشده را از دیگر اقدامات در جهت حمایت از توسعه ساخت داخل برشمرد و گفت: نیازهای خارجی اکثر دستگاههای اصلی اجرایی شناسایی و به منظور بررسی داخلی سازی آنها توسط دفاتر تخصصی در حال بررسی است

   افزایش ۷ درصدی تولید انواع کاغذ در سال ٩٨/وزارت ارشاد باید سیاست های ارزی خود را برای کاغذ تحریر متعادل کند

   معاون امور صنایع وزارت صمت در گفت و گو با شاتا عنوان کرد؛

   افزایش ۷ درصدی تولید انواع کاغذ در سال ٩٨/وزارت ارشاد باید سیاست های ارزی خود را برای کاغذ تحریر متعادل کند

   معاون امور صنایع وزارت صمت با اشاره به سیاستهای نا مناسب در ارائه ارز ۴٢٠٠ به واردکنندگان کاغذ تحریر و نوشت افزار گفت: ما در حوزه تولید کاغذ تحریر و روزنامه ظرفیت‌های بسیار خوبی در کشور داریم ولی به دلیل برخی سیاست های که اتخاذ شده این ظرفیت‌ها مغفول مانده است.
   فرشاد مقیمی در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه کاغذ و مقوا ،صنایع و تجهیزات وابسته به آن در نمایشگاه بین المللی در گفتگو با خبرنگار شاتا با اعلام این خبر و با اشاره به افزایش ۷ درصدی تولید انواع کاغذ و مقوا در ۴ ماهه سال ٩٨ بیان کرد: موضوعات مربوط به تنظیم بازار کاغذ چاپ تحریر و روزنامه بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است و در این راستا مجموعه سیاست‌های وزارت صنعت به وزارت ارشاد اعلام شده است و ما اعتقاد داریم تا این سیاست ها اجرا نشود، صنعت کاغذ تحریر در کشور با مشکل روبرو خواهد بود.

   وی ادامه داد: درخواست ما همواره از وزارت ارشاد این بوده است که بحث سیاستی خود را در زمینه ارز، بازنگری و آن را متعادل کند چرا که ارائه ارز ۴۲۰۰ برای توسعه تولید در صنعت کاغذ تحریر روش مناسبی نیست.
   مقیمی بیان کرد: ما در حوزه تولید کاغذ تحریر ظرفیت‌های خوبی در کشور داریم که متاسفانه با اتخاذ سیاست‌های غلط نه تنها آنها از کارایی افتاده اند و ببلکه به رغم وجود پتانسیل های لازم به تولید سایر انواع کاغذ گرایش پیدا کرده اند.

   معاون امور صنایع در ادامه با اشاره به امضاء تفاهم نامه سال گذشته میان اتحادیه تولید کنندگان و وارد کنندگان کاغذ بهداشتی تیشو، لاینر، فلوتینگ و کاغذ بسته بندی گفت: با همراهی و سیاست اتخاذ شده توانستیم، قیمت کاغذهای این بخش را از ۳۰ هزار تومان به ۱۲ هزار تومان کاهش دهیم.

   او به حضور شرکت های دانش بنیان در صنعت کاغذ اشاره کرد و افزود: تولید تجهیزات وابسته به این صنعت در کشور باعث کاهش ارزبری شده است.

   مقیمی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به سرانه مصرف کاغذ در کشور توضیح داد: سرانه مصرف کاغذ در کشور ما ۲۳ کیلوگرم است اما در دنیا این رقم به ۵۸ کیلوگرم می رسد و علت آن این است که در صنایع بسته بندی ما به سمت استفاده از کاغذ و غیره رفته ایم چرا که این صنعت قابل بازیافت است و آلودگی محیط زیستی را همانند صنعت پتروشیمی و پلیمری ندارد.

   او با اشاره به ظرفیت خوبی که در زمینه توسعه کاغذهای تیشو لاینر، فلوتینگ وکاغذ بسته‌بندی در کشور ایجاد شده است، گفت: ظرفیت اسمی در کشور برای کاغذهای لاینر و فلوتینگ یک میلیون و ۵۰۰هزارتن است این در حالی است که ما توانسته ایم ۷۷۰ هزار تن تولید و ضمن تامین نیاز داخل همچنین ۱۷۶ هزار تن هم صادرات داشته باشیم.

   وی افزود: ظرفیت تولید کاغذ تیشو در کشور۲۸۰ هزار تن است که از این میزان ۱۵۴ هزار تن تولید و ۱۰ هزار تن هم صادرات داشته‌ایم در صورتی که این مقادیر در سال‌های گذشته بسیار پایین تر بوده است و با سیاست‌های اتخاذی از جمله تامین مواد اولیه و سرمایه در گردش توانست ایم این ارقام را افزایش دهیم .

   وی در ادامه با اشاره به ظرفیت بالغ بر یک میلیون تنی ورق و جعبه کارتون در کشور بیان کرد: در این زمینه بیش از ۶۰۰ هزار تن تولید و حدود ۶۰ هزار تن هم درسال گذشته صادرات داشته ایم.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت در ادامه با اشاره به میزان تولید انواع کاغذ بسته بندی درسال جاری گفت: تولید انواع کاغذ و مقوا در ۴ ماهه سال ۹۸ حدود ۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

   مقیمی همچنین از برگزاری نشستی بعد از اتمام دومین نمایشگاه کاغذ مقوا و تجهیزات وابسته به آن با اتحادیه تولید کنندگان و وارد کنندگان کاغذ های تیشو، فلوتینگ، لاینر خبر داد و گفت:در این نشست با سیاست‌های اتخاذی واردات را به گونه‌ای تنظیم خواهیم کرد که به تولیدان لطمه‌ای نزند.

   یادآور می شود، دومین نمایشگاه کاغذ، مقوا، تجهیزات و صنایع وابسته از ١۵ تا ١٨ مرداد ماه با حضور ۵۵ شرکت داخلی و خارجی در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.
   فرشاد مقیمی به همراه مدیران کل دفتر نساجی و سلولزی از این نمایشگاه بازدید کرد وبا فعالان این صنعت به گفت و گو نشست.

    معاون امور صنایع خبرداد:تشکیل اتاق فکر تولید با حضورصاحبنظران عرصه صنعت

   معاون امور صنایع خبرداد:تشکیل اتاق فکر تولید با حضورصاحبنظران عرصه صنعت

   معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن وتجارت از برگزاری سلسله نشست های اتاق فکر تولید با حضور صاحبنظران عرصه صنعت خبرداد و گفت:مهمترین سیاست های حمایتی از صنایع با تکیه بر بهره مندی نقطه نظرات تخصصی صاحبنظران عرصه صنعت اتخاذ می شود.
   فرشاد مقیمی در حاشیه برگزاری اتاق فکر تولید که با حضور برخی از وزرا و معاونان سابق وزیرصنعت و صاحبنظرانی از عرصه بخش خصوصی برگزارشد، گفت:راهکارها و چالش های رونق تولید در کشور با محوریت حمایت و صیانت از تولید ملی در اتاق فکر مورد بررسی قرار می گیرد وسیاست های احصاء شده با تکیه بر خرد جمعی صاحبنظران جهت طرح در مراجع تصمیم ساز با حضور وزیر محترم صنعت ،معدن وتجارت ارائه خواهدشد.
   معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن وتجارت تصریح کرد: سیاست های کلان اقتصادی و صنعتی نظیر اصلاح سیاست های تجاری و ارزی، ریسک سرمایه گذاری در کشور، بازنگری درحقوق ورودی ، افزایش هزینه تمام شده تولید، مدیریت ارزی دربخش صنعت و... از جمله موضوعاتی است که دراین سلسله نشست ها مطرح و راهکارهای اجرایی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
   مقیمی بهره مندی ازتجربیات صاحبنظران عرصه صنعت و اقتصاد را در رفع موانع و چالش های پیش روی تولید ضروری برشمرد و گفت: محدودیت های بین المللی همواره اقتصاد و صنعت ما را نشانه رفته است وما با بهره مندی از تجربیات دهه های گذشته می توانیم با قدرت بیشتری از تحریم های فعلی عبور نماییم.
   گفتنی است، « اتاق فکر تولید» به میزبانی معاونت امور صنایع با حضور صاحبنظرانی از عرصه تولید و صنعت برگزار شد ، در این نشست به صورت تخصصی به موضوع اصلاح سیاست های تعرفه ای با محوریت حفظ تولید و اشتغال صنعتی و رفع چالش های این بخش پرداخته شد و راهکارهای پیشنهادی نیز جهت کاهش آسیب های احتمالی به صنعت کشور مورد بررسی قرار گرفت.ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,070,164
تعداد بازدید امروز : 13,838
تعداد بازدید دیروز : 49,480
تعداد بازدید هفته : 63,318
تعداد بازدید این ماه : 887,885
آخرین به روزرسانی : 1398/05/27 03:58

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.