•  
  • تازه ها و رویدادها
   برنامه های توسعه ساخت داخل اعلام شد

   معاون امور صنایع خبر داد:

   برنامه های توسعه ساخت داخل اعلام شد

   معاون امور صنایع وزارت صمت برنامه های توسعه ساخت داخل در وزارت صنعت، معدن و تجارت را در 5 محور تشریح کرد.

   معاون امور صنایع:تقویت داخلی‌سازی تجهیزات وارداتی

   معاون امور صنایع:تقویت داخلی‌سازی تجهیزات وارداتی

   معاون امور صنایع وزیر صنعت،معدن وتجارت اعلام کرد: طرح‌هایی آماده بهره‌برداری است که ما را از واردات برخی از تجهیزات صنعتی به طور کامل بی‌نیاز می‌کند

   معاون وزیر صمت: تولید خودرو‌های ناقص به حداقل می‌رسد

   معاون وزیر صمت: تولید خودرو‌های ناقص به حداقل می‌رسد

   معاون صنایع وزیر صنعت،معدن و تجارت اعلام کرد: با اقدامات صورت گرفته در روز‌های آینده تولید خودرو‌های ناقص به حداقل می‌رسد.

   پژو 2008 و سیتروئن C3 پنج ستاره شدند / تولید 13خودروی سبک با 4 ستاره کیفی در خردادماه

   اداره کل خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد :

   پژو 2008 و سیتروئن C3 پنج ستاره شدند / تولید 13خودروی سبک با 4 ستاره کیفی در خردادماه

   بر اساس ارزشیابی کیفی انجام شده در خردادماه در گروه خودروهای سبک و در بخش سواری خودرو پژو 2008 ایران خودرو و سیتروئن c3 سایپا موفق به دریافت پنج ستاره کیفی شد، در این گروه 13 خودرو با چهار ستاره کیفی وجود داشت و در گروه خودروهای سنگین چهار خودرو توانستند چهار ستاره کیفی به دست آورند.

   نهضت ساخت داخل یکی از استراتژی های توسعه صنعتی/ تمرکز بر پیشبرد داخلی سازی قطعات خارجی

   معاون امور صنایع در گفت و گو با شاتا اعلام کرد :

   نهضت ساخت داخل یکی از استراتژی های توسعه صنعتی/ تمرکز بر پیشبرد داخلی سازی قطعات خارجی

   نهضت ساخت داخل به عنوان یکی از محوری ترین سیاست های کلان وزارت صنعت محدود به سال 98 بوده و سرفصل استراتژی توسعه صنعتی است.

   واردات کالای خارجی دارای مشابه داخلی خط قرمز وزارت صنعت، معدن وتجارت

   واردات کالای خارجی دارای مشابه داخلی خط قرمز وزارت صنعت، معدن وتجارت

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات کالاهای خارجی دارای مشابه تولید داخلی خط قرمز وزارت صنعت، معدن و تجارت بوده و تاکنون ثبت سفارش‌ یک هزار و ۵۲۱ ردیف تعرفه که مشابه داخلی داشتند، متوقف شده است.

   فعال سازی 2 هزار واحد راکد و نیمه فعال در صدر برنامه های وزارت صمت

   معاون امور صنایع در استان آذربایجان غربی اعلام کرد:

   فعال سازی 2 هزار واحد راکد و نیمه فعال در صدر برنامه های وزارت صمت

   معاون امور صنایع گفت: وزارت صنعت، معدن وتجارت از ابتدای سال راه اندازی حداقل دو هزار واحد صنعتی را در کشور هدف‌گذاری کرده است و تاکنون 122 واحد به سمت فعال‌سازی حرکت کرده و این واحدها حدود 19 هزار نفر اشتغال جدید ایجاد کرده‌اند.

   تعادل در عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی با اقدامات وزارت صنعت/وجود 3هزار و 650 واحد پایین دست پتروشیمی در کشور

   بررسی وضعیت مواد پلیمری و پتروشیمی با حضور سازمان‌های صمت

   تعادل در عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی با اقدامات وزارت صنعت/وجود 3هزار و 650 واحد پایین دست پتروشیمی در کشور

   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت از ایجاد تعادل نسبی در عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی در بازار با اقدامات وزارت صنعت ، معدن وتجارت خبرداد وگفت: در حال حاضر 3هزار و 650 واحد پایین دست پتروشیمی دارای کد بورسی در کشور هستند .

   معاون امور صنایع خواستار شد:انعکاس مستمر مهمترین چالش های پیش روی تولید ازسوی تشکل های تخصصی و صنعتگران

   معاون امور صنایع خواستار شد:انعکاس مستمر مهمترین چالش های پیش روی تولید ازسوی تشکل های تخصصی و صنعتگران

   نشست بررسی رفع موانع پیش‌روی رونق تولید و فضای کسب وکار در شرایط تحریم با حضور نمایندگانی از معاونت اقتصادی ریاست جمهوری ، سازمان برنامه وبودجه کشور و مدیران و مشاوران معاونت امور صنایع برگزار شد.

   رونمایی از سامانه اعلام توانمندیهای تولید داخل در آینده نزدیک/ تعویق یک ساله اجرائیه واحدهای تولیدی

   معاون امور صنایع وزارت صمت در کارگروه رفع موانع تولید استان فارس اعلام کرد :

   رونمایی از سامانه اعلام توانمندیهای تولید داخل در آینده نزدیک/ تعویق یک ساله اجرائیه واحدهای تولیدی

   دویست و هشتاد و پنجمین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس به ریاست معاون امور صنایع وزارت صنعت،معدن وتجارت در شهرستان سپیدان برگزارشد.

   این مراسم که باحضور فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صمت، سیدعلاالدین خادم نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی، احد فتوحی مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس معاون امور صنایع سازمان صنعت استان، مدیرکل استانداری و نیز برخی مدیران و نمایندگان دستگاه های اجرایی استان و شهرستان سپیدان و فعالان صنعتی استان برگزارشد، مشکلات ۱۴واحد صنعتی بررسی و رسیدگی شد.

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست از اصلاح ماده ۱۶۷ قانون مالیات‌های مستقیم و افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳۶ ماه به ۶۰ ماه خبر داد و گفت: همه ما وظیفه داریم با تمام توان زمینه تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه رونق تولید را فراهم کنیم.

   فرشاد مقیمی در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس که در شهرستان سپیدان برگزار شد، اظهار کرد : افزایش زمان تقسیط مالیات بنگاه‌های تولیدی از ۳۶ ماه به ۶۰ ماه از مصوبات سران سه قوه بوده و در راستای حمایت از بنگاه‌های تولیدی و ارتقا تولید و اشتغال صورت گرفته است.
   به گفته وی، واحدهای تولیدی در صورت ارتقا وضعیت تولید و تأیید ستاد تسهیل و رفع موانع تولید می‌توانند نسبت به افزایش زمان تقسیط مالیات مطابق مصوبه اخیر سران سه قوه اقدام کنند.
   مقیمی در ادامه با بیان اینکه باتوجه به تغییرات محیط کسب وکار ،با پیشنهاد ستاد ملی تسهیل ورفع موانع تولید به سران قوا، در زمینه ارائه تضامین از محل تجدید ارزیابی دارایی ها تسهیل ایجاد شده است، گفت: بر اساس مصوبه جلسات سران قوا، در سال ۱۳۹۸بنگاه های تولیدی برای ارائه تضامین برای اخذ تسهیلات، اگر قصدافزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها داشته باشند بدون پرداخت مالیات می توانند نسبت به این کار اقدام کنند .
   معاون وزیر صمت در ادامه از تعویق یک ساله اجرائیه های بنگاه های تولیدی توسط بانک ها و سایر دستگاه های خدمات رسان خبر داد و گفت: با تایید برنامه تولید و تثبیت اشتغال بنگاه تولیدی توسط ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، اجرائیه های واحد های تولیدی به مدت یک سال به تعویق می افتد.
   وی همچنین از اهتمام وزارت صمت برای حمایت از تولید داخل خبر داد و گفت: باتصویب اصلاحیه جدید قانون حداکثر استفاده ار توان داخل، که اخیرا ابلاغ شده، حق واردات کالاهایی که در داخل تولید می شود را نداریم و این موضوع را باید بعنوان یک اصل بپذیریم.
   وی افزود : در این زمینه بزودی سامانه ای با هدف شفاف سازی و جلوگیری از فساد رونمایی خواهد شدکه در این سامانه تمامی تولید کنندگان کشور، مشخصات فنی محصولات تولیدی خود را اظهار خواهند کرد تا پس از بررسی ها ، ثبت سفارش واردات کالاهای تولید داخل ، بسته خواهد شد.
   فرشاد مقیمی در ادامه با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید، افزود : کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در دو سطح ملی و استانی فعالیت می‌کند و مشکلات تولیدکنندگان در سراسر کشور از طریق ستاد‌های استانی به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور گزارش می‌شود.
   وی در ادامه اضافه کرد: این مشکلات در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور با حضور معاونان و نمایندگان وزارتخانه‌های مختلف، سازمان برنامه و بودجه و اتاق بازرگانی مورد بررسی قرار می گیرند تا پس از طبقه بندی و درجه اهمیت، پیگیری و حل و فصل شوندکه در این زمینه پیشنهادات موثر صنعتگران نیز ستاد ملی تسهیل ورفع موانع تولید مطرح تا چنانچه نیاز به اخذ مجوز یا مصوبه قانونی باشد اقدام شود.
   همچنین معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه از واحدهای صنعتی تولید خوراک دام و طیور بیضا، کمربند اخشان ،کابل شیراز و فراسان بازدید و ضمن بررسی توانمندی های این واحدها در گفتگو با مدیران واحد های صنعتی به بررسی مشکلات پرداختند.
   بر اساس این گزارش، شرکت فراسان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لوله های GRP در جهان است که تاکنون در اجرای تعداد زیادی از پروژه های بزرگ نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه ها و خطوط انتقال مشارکت داشته است.
   همچنین کارخانه اخشان، بزرگترین و پیشرفته ترین سازنده کمربند ایمنی در ایران، شرکت کابل شیراز تولید کننده انواع سیم کابل برق تلفن و شرکت تعاونی۲۱ بیضا بزرگترین و مجهز ترین تولید کننده خوراک دام، طیور و آبزیان در کشور است.

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 246,222,113
تعداد بازدید امروز : 65,677
تعداد بازدید دیروز : 82,050
تعداد بازدید هفته : 240,712
تعداد بازدید این ماه : 491,880
آخرین به روزرسانی : 1399/11/06 17:20

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.