•  
  • فهرست اخبار
   رویکرد مالیات در سال رونق تولید حمایت از واحدهای تولیدی باشد

   معاون طرح و برنامه :

   رویکرد مالیات در سال رونق تولید حمایت از واحدهای تولیدی باشد

   ​مالیات در واقع انتقال بخشی از درآمدهای جامعه به دولت یا بخشی از سود فعالیت‌های اقتصادی است که نصیب دولت می‌گردد زیرا ابزار و امکانات دست یابی به درآمد و سودها را دولت فراهم ساخته‌است. اقتصاددانان معمولاً از مالیات بر مصرف در مقابل مالیات بر درآمد حمایت می‌کنند. ایران رتبه 149 را در جهان در پرداخت مالیات به خود اختصاص داده است.

   اعلام آمادگی تولید کنندگان داخلی برای تامین پوشاک ورزشی

    در دیدار دستیار ویژه وزیر صمت با مدیران تیم های ملی و تولید کنندگان پوشاک مطرح شد؛ 

   اعلام آمادگی تولید کنندگان داخلی برای تامین پوشاک ورزشی

   مشاور عالی و دستیار ویژه وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک برخی از مدیران تیم های ملی و تولید کنندگان پوشاک بر لزوم حمایت از تولید داخل در دوره تحریم تاکید کرد و گفت: در شرایط حاضر و در سال رونق تولید برای جلوگیری از خروج بی دلیل ارز از کشور، ضرورت دارد فعالان حوزه ورزش اولویت خود را در پوشاک و سایر تجهیزات ورزشی بر استفاده از تولیدات داخلی قرار دهند. 

   راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده ای نزدیک/ افزایش تقسیط مالیات واحدهای مشکل دار به ۶۰ماه

   معاون امور صنایع در اصفهان عنوان کرد :

   راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده ای نزدیک/ افزایش تقسیط مالیات واحدهای مشکل دار به ۶۰ماه

   معاون امور صنایع در گردهمایی هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و جمعی از صنعتگران استان اصفهان با اشاره به راه اندازی سامانه جامع ساخت داخل در آینده ای نزدیک گفت : مکانیزم ساخت داخل بصورت شفاف در حال ارائه است و هر تولید در سیستم الکترونیکی ثبت می شود.

    بازنگری در 8 هزار تعرفه وارداتی

   معاون امور صنایع در نشست هم اندیشی با اعضاء خانه صنعت، معدن و تجارت ایران اعلام کرد :

   بازنگری در 8 هزار تعرفه وارداتی

   معاون امور صنایع در نشست هم اندیشی با اعضاء خانه صنعت، معدن و تجارت ایران از بازنگری در تعرفه های واردات اجزاء و قطعات در آینده‌ای نزدیک خبرداد و گفت: بیش از 8 هزار تعرفه برای محصولات مختلف و اجزا و قطعات در کشور وجود دارد که در راستای حمایت از تولید ملی 290 تعرفه جدید اضافه و 96 تعرفه حذف شده است.

   برای هر کشور بسته سیاستی صادراتی مشخص تدوین شود

   زرندی در کمیته هماهنگی تجارت خارجی :

   برای هر کشور بسته سیاستی صادراتی مشخص تدوین شود

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: لازم است با توجه به ظرفیت ها، پتانسیل ها و سطح مراودات جمهوری اسلامی، برای هر کشور بسته سیاستی صادراتی مشخص تدوین شود.

   تشکیل کارگروه تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی

   معاون امور صنایع خبر داد :

   تشکیل کارگروه تعمیق ساخت داخل در صنعت ریلی

   فرشاد مقیمی از تشکیل کارگروه مشترک وزارت صنعت، معدن و تجارت با راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: تعمیق ساخت داخل تولید انواع قطعات و تجهیزات واگن‌های مسافری، باری و لوکوموتیو از مهمترین برنامه‌های این کارگروه خواهد بود.

   مهمترین برنامه ما در سال جاری ساخت داخل و توسعه صادرات غیر نفتی است/ هدف گذاری مشخص برای هر استان ابلاغ شده است

   زرندی در گردهمایی معاونین برنامه ریزی استان ها :

   مهمترین برنامه ما در سال جاری ساخت داخل و توسعه صادرات غیر نفتی است/ هدف گذاری مشخص برای هر استان ابلاغ شده است

   معاون طرح و برنامه وزارت صمت از رونق تولید ساخت داخل و توجه به صادرات غیر نفتی ، توجه به صادرات، راه اندازی طرح های نیمه تمام در استان ها به عنوان مهمترین برنامه یاد کرد.

   افزایش نرخ ارز موجب رشد بالای هزینه‌های تولید شد/ بانک‌ها همراهی بیشتری کنند

   زرندی در جمع مدیران بانک‌ها :

   افزایش نرخ ارز موجب رشد بالای هزینه‌های تولید شد/ بانک‌ها همراهی بیشتری کنند

   معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: افزایش نرخ ارز و تحریم‌های بین‌المللی موجب رشد چشمگیر هزینه‌های تولید شده لذا بانک‌ها باید همراهی بیشتری با صنعت و معدن داشته باشند.

   معاون امور صنایع: اشتغالزایی ۳۷۵ هزار نفری در صنایع غذایی

   معاون امور صنایع: اشتغالزایی ۳۷۵ هزار نفری در صنایع غذایی

   معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در جریان بازدید از توانمندیهای صنایع غذایی کشورمان در نمایشگاه اگروفود از اشتغالزایی ۳۷۵هزارنفری در این صنعت خبر داد و گفت: صنعت غذا در مجموع سهم قابل توجهی در ارزش افزوده بخش صنعت دارد. حدود 14 درصد اشتغال حوزه صنعت و 11 درصد ارزش افزوده را در حوزه بخش صنعت به این حوزه اختصاص دارد.
   فرشاد مقیمی در حاشیه این بازدید که مشاور وزیر و رییس مرکز بازرسی و رسیدگی به شکایات و همچنین مدیرکل صنایع غیرفلزی نیز حضورداشتند با اشاره به استقبال کشورهای خارجی از حضور در این نمایشگاه گفت: صنعت غذا یکی از رشته صنعت های مهم در ایران به شمار می رود و از مزیت های بسیاری در توسعه صنعتی کشور برخوردار است.
   معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت سهم این صنعت در بازارهای خارجی رامناسب توصیف کرد و گفت: بیش از 375 هزار نفر شاغل در این صنعت وجود دارند. به همین دلیل برای اینکه در شرایط تحریمی فعلی بتوانیم وضعیت اقتصاد کشور را حفظ کنیم اقدامات خوبی در بحث تامین مواد اولیه و کمک‌هایی برای ایجاد خط های ویژه صادرات به کشورهای هدف درنظرگرفته شده است که خوشبختانه به واسطه مزیت های موجود در کشور هم در کشورهای خلیج فارس و هم در کشورهای اروپایی و قاره های دیگر صادرات خوبی داریم.
   مقیمی تصریح کرد: در بحث تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع نیز به باتوجه به محدودیت های ارزی که وجود داشت ،طی هماهنگی با بانک مرکزی شرایطی را برای استفاده از ارز حاصل از صادرات فراهم شد و صنعتگران از این محل مواد اولیه مورد نیاز خود را تامین کرده اند.
   معاون امور صنایع در ادامه یکی از محورهای اصلی حمایت دولت از واحدهای صنعتی را در حوزه توسعه و تمرکز برساخت داخل عنوان کرد و افزود:ما در حوزه ساخت ماشین آلات صنعتی در صنعت غذا رشد بسیار خوبی داشته ایم و توانمندی های خوبی پیدا کرده ایم.
   به گفته وی وقتی صنعت از باب ایجاد و توسعه زیرساخت های اصلی خود که بخش عمده آن هم ماشین سازی است، توسعه پیدا می‌کند، یعنی این صنعت قوام و توسعه خوبی را طی کرده است.

   نمایشگاه معرفی نیازها و توانمندی های صنعتی مقارن با روز صنعت ومعدن

   مقیمی در ادامه از برگزاری نمایشگاهی درحوزه حمایت از ساخت داخل با محوریت معرفی نیازهای صنعتی و توانمندی ها خبرداد و گفت: این نمایشگاهی به زودی همزمان با روز صنعت و معدن برگزار می شود و در این نمایشگاه کل نیازمندی های بخش صنعت که وابسته به خارج از کشور هست شناسایی و با محوریت داخلی سازی به نمایش گذاشته می شود.

   ممانعت از واسطه گری و سواستفاده در بورس

   معاون وزیر صنعت ، معدن وتجارت در بخش دیگری از سخنانش خاطر کرد:کسانی که در فرابورس و بورس با سوء استفاده و واسطه گری باعث افزایش قیمت‌ها می‌شوند شناسایی و فعالیت آن‌ها محدود خواهد شد

   مقیمی در خصوص کسانی که در فرابورس اقدام به خرید مواد اولیه تولید و فروش ان‌ها به قیمت‌های بالاتر می‌کنند، گفت: مواد پلیمری یکی از مهمترین کالا‌های عرضه شده در بورس کالاست که کارگروه‌های ویژه‌ای در این خصوص تشکیل شده که ۸۰ درصد تقاضای بازار را که در حدود ۷۰۰ واحد صنعتی است هدف گذاری و تعیین کرده‌اند.

   وی افزود: با شناسایی این تقاضا از افزایش قیمت برخی مواد پلیمری در ماه‌های گذشته جلوگیری شد و توانستیم کسانی که می‌خواستند بیشتر از نیاز تولید را در بورس کالا خریداری و به قیمت‌های غیر رسمی در بازار‌های دیگر بفروشند محدود کنیم.
   وی گفت: این سیاست را برای همه محصولات از جمله پتروشیمی و محصولات فلزی در بورس کالا دنبال می‌کنیم و تلاش می‌کنیم این محدودیت برای همه کالا‌های عرضه شده در بورس تسری یابد. 

   کوتاه شدن دست واسطه‌ها از فرابورس

   تا یک ماه آینده ؛

   کوتاه شدن دست واسطه‌ها از فرابورس

   معاون امور صنایع وزیر صمت گفت : تا یک ماه آینده کسانی که در فرابورس با سوء استفاده و واسطه گری باعث افزایش قیمت‌ها می‌شوند شناسایی و فعالیت آن‌ها محدود خواهد شد

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 236,543,558
تعداد بازدید امروز : 11,047
تعداد بازدید دیروز : 39,364
تعداد بازدید هفته : 11,047
تعداد بازدید این ماه : 660,424
آخرین به روزرسانی : 1399/05/18 02:05

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.