• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   فولاد میبد 30 هزار تن سنگ آهن برای راه اندازی خریداری کرد

   فولاد میبد 30 هزار تن سنگ آهن برای راه اندازی خریداری کرد

   قائم مقام مدیر عامل کارخانه کوره بلند فولاد میبد از خرید و حمل 30 هزار تن سنگ آهن برای مصرف این واحد تولیدی که آماده راه اندازی آزمایشی است خبرداد.
   علی صادقی در گفت و گو با ایرنا مصرف سالانه سنگ آهن مورد نیاز را 600 هزار تن ذکر کرد که از معادن چغارت بافق در استان یزد تامین می شود.
   وی تاکید کرد با راه اندازی خط تولید این واحد در آینده نزدیک برای نخستین مرتبه، شاهد تولید چدن ایرانی و عرضه آن به بازار مصرف خواهیم بود.
   وی راه اندازی خط تولید کارخانه را منوط به تامین 60 هزار تن زغال کک از خارج کشور ذکر کرد واظهار داشت مذاکرات لازم با طرفهای خارجی انجام شد که پس از تامین اعتبار، به کشور حمل خواهد شد.
   وی کک متالوژی با دانه بندی 25 تا 60 میلیمتر مورد نیاز این کارخانه را در سال 200 هزار تن ذکر کرد. وی اضافه کرد سالانه 2/1 میلیون تن مواد اولیه از طریق کامیون به محل کارخانه حمل می شود که در صورت 10 کیلومتر ریل گذاری، این واحد به خط آهن سراسری کشور متصل می شود. صادقی، میزان تولید سالانه کوره بلند فولاد میبد را 300 هزار تن انواع چدن فولاد سازی و ریخته گری بر اساس استانداردهای جهانی برای صنایع متالوژی و 100 هزار تن سرباره کلوخه ذکر کرد. وی میزان مصرف گاز روزانه این واحد را 5/2 میلیون متر مکعب گاز ذکر کرد. کارخانه فولاد میبد از 20 کارگاه و قسمت های مختلف از جمله کارگاه هوای دم و فناوری، خنک کننده، چدن ریزی، کوره بلند، نوار نقاله ها، کارگاه تعمیرات نسوز و غیره تشکیل شده است که کار ساخت آنها به اتمام رسید. این واحد از نظر طراحی ساخت و اجرا در کشور نخستین واحد است که توسط متخصصان داخلی احداث شده که پس از راه اندازی زمینه اشتغال 500 نفر را فراهم خواهد کرد.
   برای احداث این واحد 2/3 میلیون دلار ارز و 270 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

   مرجع: سایت معادن ایران

   مهندس باقری : فقط 14 درصد از سنگ های تزئینی صادر می شود

   مهندس باقری : فقط 14 درصد از سنگ های تزئینی صادر می شود

   در حال حاضر سالانه هفت میلیون تن سنگهای تزئینی در کشور تولید و از این میزان تنها 14 درصد به خارج صادر می شود.
   مهندس باقری مدیر بهره برداری و اکتشافات وزارت صنایع و معادن ضمن بیان این مطلب در مراسم بهره برداری از نخستین جرثقیل ثابت معدنی گفت: اگر معدنکاران کشور با افزایش کشور با افزایش تولید، کیفیت، عمل آوری و کسب بازارهای مناسب صادراتی تلاش کنند و میزان صادرات سنگ های تزئینی کشور را به چهار تا پنج میلیون تن در سال افزایش دهند، ایران به یکی از قطب های جهان در این بخش تبدیل خواهد شد.
   مدیر بهره برداری و اکتشافات وزارت صنایع و معادن گفت با راه اندازی این دستگاه ها به جای گسترش معادن در سطح می توان معادن را در عمق توسعه داد و الگویی برای عملیات معدنکاری و ساختمان سازی در کشور فراهم کرد. مهندس باقری افزود: به کارگیری دستگاه های پیشرفته و استفاده از فناوری جدید در فعالیتهای معدنی معدنکاران کشور را از صرف هزینه های زیاد سفرهای خارجی برای کسب مطالعات مقدماتی در این زمینه بی نیاز می کند. باقری گفت هم اینک سالانه یک میلیون تن سنگ تزئینی تولیدی کشور به خارج صادر می شود. نخستین جرثقیل ثابت معدنی کشور و دستگاههای قواره کن و اره زنجیره ای در مجتمع معادن خرم بید استان فارس مورد بهره برداری قرار گرفته است.

   مرجع: سایت معادن ایران

   دبیرانجمن سرب و روی: تولید روی امسال 6 هزار تن افزایش می یابد

   دبیرانجمن سرب و روی: تولید روی امسال 6 هزار تن افزایش می یابد

   راه اندازی چهار کارخانه تولید روی در زنجان تولید سالانه این ماده در کشور را 6 هزار تن افزایش می دهد.
   یوسف مرادلو، دبیر انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب گفت این چهار کارخانه وابسته به بخش خصوصی بوده و شامل یک کارخانه با ظرفیت سه هزار تن و سه کارخانه هر کدام با ظرفیت یک هزار تن است.
   وی با بیان این که حدود 90 هزار تن روی در سال گذشته در کشور تولید شده است، مقدار صادرات این ماده در سال گذشته را 50 درصد کل تولیدات عنوان کرد و ادامه داد: کارخانه های تولید روی در سال 82 با 25 درصد افزایش هزینه تولید رو به رو هستند که به دلیل وجود تعداد زیاد رقبای داخلی و خارجی قادر به افزایش قیمت تولیدات نبوده و همین امر دلیلی برای کاهش تمایل آنها به صادرات روی است. مرادلو ادامه داد قیمت جهانی روی، امسال حدود 50 تا 60 دلار در هر تن کاهش داشته است و در حال حاضر هر تن روی به قیمت 766 دلار در بازارهای جهانی به فروش می رسد و همچنین با توجه به افت 15 دلاری قیمت سرب نسبت به سال گذشته، هرتن سرب به قیمت 435 دلار در بازارهای جهانی به فروش می رسد.
   وی، مقدار صادرات سرب در 9 ماه نخست سال گذشته را بیش از 300 تن عنوان کرد و گفت: در حال حاضر هر کیلو شمش سرب با قیمت 500 تومان و هر کیلو شمش روی با قیمت 710 تومان در داخل کشور به فروش می رسد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   هشتمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، تجهیزات و سنگهای تزئینی دیروز افتتاح شد

   هشتمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، تجهیزات و سنگهای تزئینی دیروز افتتاح شد

   هشتمین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، تجهیزات و سنگهای تزئینی دیروز با سخنرانی آقای دکتر سرقینی معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن با حضور 100 شرکت داخلی و 51 شرکت خارجی از 18 کشور خارجی از جمله اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، اتریش، انگلیس، سوئیس، هلند، ترکیه و امارات متحده عربی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد. در مراسم افتتاح نمایشگاه آقای دکتر سرقینی گزارشی از وضعیت و مشکلات معدن و صنایع معدنی در کشور و برنامه های وزارت صنایع و معادن در معادن ارئه نمودند.

   این نمایشگاه که تا 30 فروردین به کار خود ادامه خواهد داد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   اولین نمایشگاه صنایع فولاد و معادن وابسته دیروز افتتاح شد

   اولین نمایشگاه صنایع فولاد و معادن وابسته دیروز افتتاح شد

   اولین نمایشگاه صنایع فولاد و معادن وابسته دیروز با سخنرانی آقای مهندس موذن زاده معاون وزیر صنایع و معادن و رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران افتتاح شد. در مراسم افتتاح نمایشگاه آقای مهندس موذن زاده گزارشی از وضعیت حال و آینده صنایع فولاد و صنایع وابسته ارئه نمودند.

   این نمایشگاه که تا 30 فروردین به کار خود ادامه خواهد داد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   دکتر سرقینی: بخش خصوصی در سال 80 ، 40 میلیارد تومان در معادن کشور سرمایه گذاری کرد

   دکتر سرقینی: بخش خصوصی در سال 80 ، 40 میلیارد تومان در معادن کشور سرمایه گذاری کرد

   دولت برای کاهش تصدی گری های خود در بخش معدن، سال آینده سهام شرکت ملی صنایع مس ایران را به عنوان بزرگترین شرکت معدنی کشور در بورس عرضه خواهد کرد.
   دکتر سرقینی، معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن در مراسم افتتاح هشتیمن نمایشگاه بین المللی ماشین آلات، تجهیزات و سنگ های تزئینی با اعلام این مطلب تصریح کرد این شرکت تنها معدن بزرگ تحت نظر دولت است و تاکنون نیز بخش زیادی از سهام معادن کشور در بورس عرضه شده است.
   وی تولید مواد معدنی در سال گذشته را حدود 130 میلیون تن ذکر کرد و گفت این رقم نسبت به سال قبل آن که 120 میلیون تن بود حدود 10 درصد رشد داشت.
   به گفته سرقینی، پیش بینی برنامه سوم برای تولید مواد معدنی در سال گذشته، 126 میلیون و 500 هزار تن بود و صادرات معدن و فلز کشور نیز 790 میلیون دلار پیش بینی شده بود که از این رقم 770 میلیون دلار آن محقق شد.
   وی افزود از این رقم حدود 300 میلیون دلار آن مربوط به فرآورده ها و صنایع معدنی و حدود 470 میلیون دلار آن مربوط به فولاد و فلزات غیر آهنی نظیر مس و روی است.
   وی رشد بخش معدن کشور در سال گذشته را 8/11 درصد اعلام کرد و ادامه داد پیش بینی برنامه سوم توسعه در این زمینه 5/5 درصد بوده، در حالی که این بخش در سال 80 نیز 8/9 درصد نسبت به سال ماقبل آن رشد داشت. وی افزود در پنج سال گذشته متوسط رشد ارزش افزوده بخش معدن 2/7 درصد بوده در صورتی که در برنامه سوم توسعه این رشد 5/4 درصد پیش بینی شده بود.
   سرقینی، یکی از مشکلات و موانع توسعه معادن کشور را بحث فرآوری دانست و اظهار داشت مثلا در زمینه سنگهای تزئینی، آمار صادرات سال 81 این بخش نشان می دهد که به طور متوسط هر تن سنگ کار نشده تا 50 دلار صادر شده است. در حالی که قیمت صادرات متوسط سنگ کار شده، هشت برابر بیشتر شده و به 400 دلار می رسد.
   وی تاکید کرد در صورت توسعه و گسترش بخش فرآوری، ارزش افزوده بخش معدن 8 برابر خواهد شد.
   معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن با بیان این که یک کارخانه فرآوری سنگ معدن مس با ظرفیت 200 هزار تن در سال نیازمند حدود 300 میلیون دلار سرمایه گذاری است، خاطر نشان کرد: این امر موجب شده که بخش خصوصی رغبتی برای حضور در بخش معدن از خود نشان ندهد و در نتیجه تمامی فعالیت های توسعه فرآوری مواد معدنی به دولت محول شده است، وی با بیان این که برخی از معادن بزرگ ایران نظیر معادن مس و سنگ آهن کشور با آخرین تکنولوژی های فرآوری کار می کنند، گفت امسال نیز یک کارخانه معدن مس با کارخانه فرآوری 150 هزارتنی راه اندازی خواهد شد که با آخرین تکنولوژی های صنعت فرآوری فعالیت خواهد کرد.
   همچنین معدن سنگ مس سونگون در آذربایجان شرقی نیز در مرحله نصب تجهیزات فرآوری است که سال آینده راه اندازی خواهد شد.
   سرقینی با اشاره به نامطلوب بودن جذب سرمایه گذاری های خارجی در بخش معادن کشور، گفت سال گذشته کل سرمایه گذاری های خارجی ایران در این بخش حدود 5 میلیون دلار بوده است که تنها دو یا سه شرکت بزرگ بین المللی بر روی اکتشافات مس و طلا سرمایه گذاری کرده اند.
   وی ، تصویب قانون جذب سرمایه گذاری های خارجی را از جمله دلایل اصلی جذب سرمایه های خارجی در بخش معادن کشور ذکر کرد و گفت: مطمئن هستم که در سال های آینده حضور خوبی را از شرکت های خارجی در ایران شاهد خواهیم بود، زیرا تنوع مواد معدنی کشورمان بسیار مورد علاقه شرکت های خارجی است. وی با بیان این که حدود 85 درصد معادن کشور از نظر تعداد پروانه های صادره در اختیار بخش خصوصی قرار دارد، اظهار داشت: متاسفانه این رقم شامل معادن کوچکی است و با صنعت فرآوری و سرمایه گذاری سنگین همراه نیست.
   سرقینی تاکید کرد از نظر مقررات هیچ مانعی برای حضور بخش خصوصی در بخش معادن کشور وجود ندارد و مشکل بخش خصوصی برای حضور در این عرصه تنها محدودیت های مالی است.
   معاون امور معادن وزارت صنایع و معادن, میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در معادن کشور در سال گذشته را حدود 40 میلیارد تومان ذکر کرد و اظهار داشت: بخش معدن کشورمان در حال پشت سرگذاشتن دوران طفولیت است و در آینده سرمایه گذاری بیشتری در این بخش از سوی شرکت های خصوصی انجام خواهد شد.
   وی بودجه عمومی بخش معدن کشور در سال 82 را حدود 100 میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: این امر نشان دهنده حضور گسترده دولت در این بخش است که به تدریج سهم دولت در این بخش محدودتر خواهد شد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   116 معدن در آذربایجان غربی فعالیت می کند

   116 معدن در آذربایجان غربی فعالیت می کند

   در آذربایجان غربی 27 نوع ماده معدنی از جمله روی، طلا، سیلیس، سنگهای تزئینی، باریت، آهن و ... وجود دارد.
   با اتمام مطالعات ژئوشیمیایی معادن جدیدی در مناطق اشنویه و خوی شناسایی شد. ناصر زرگر رییس سازمان صنایع و معادن آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار بدون اشاره به ظرفیت معادن جدید افزود: براساس این مطالعات معادن طلا، منگنز، جیوه، سیلیس، تنگستن در این شهرستانها مکان یابی شده است.
   وی اضافه کرد در کل کشور معادن در قالب 20 حوزه مطالعه می شود که سه حوزه مطالعاتی در آذربایجان غربی قرار دارند. وی گفت: مطالعات معادن در زمینه های ماهواره ای، زمین شناسی، ژئوفیزیک، ژئوشیمیایی و زمین شناسی اقتصادی انجام می گیرد که مطالعات مربوط به ژئوشیمیایی به اتمام رسیده است. مهندس زرگر همچنین از استحصال بیش از دو میلیون و 184 هزار تن سنگهای تزئینی بیش از 70 هزار تن مواد غیر فلزی و بیش از 12 هزار و 270 تن مواد فلزی از معادن آذربایجان غربی در سال گذشته خبر داد وی افزود: امسال با خرید فرآوری استحصال طلا، مدرنترین واحد تولید طلا در منطقه آقدره تکاب راه اندازی می شود. وی اضافه کرد برای استحصال طلا از معادن زره شوران تکاب نیز امسال یک پایلوت هزار تنی اجرا می شود که در صورت داشتن صرفه اقتصادی برای ایجاد واحد در این مکان نیز اقدام خواهد شد. استان آذربایجان غربی از نظر تنوع مواد معدنی چهارمین استان کشور است.

   مرجع: سایت معادن ایران

   تولید کنندگان صنایع معدنی، وام کم بهره می گیرند

   تولید کنندگان صنایع معدنی، وام کم بهره می گیرند

   مهندس موذن زاده معاون وزیر صنایع و رئیس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران دیروز در مراسم گشایش نخستین نمایشگاه بین المللی صنایع فولاد و معادن وابسته در جمع خبرنگاران با مطلوب توصیف کردن وضعیت تولید فولاد در کشور، افزود سیاست اصلی دولت در بخش فولاد توسعه ظرفیت و افزایش تولید این محصول است که در این جهت تولید 20 میلیون تن فولاد در سال مد نظر قرارداده شده است.
   وی با بیان این که ایران با تولید 7 میلیون و 500 هزار تن فولاد در سال، بیست و دومین کشور تولید کننده فولاد در جهان محسوب می شود، گفت سال گذشته 850 میلیون تن فولاد در جهان تولید شد که سهم ایران از این تولید یک درصد بود.
   موذن زاده با تاکید بر این که تولید فولاد در ایران دارای مزیت نسبی است، افزود دولت هیچ گونه یارانه ای به تولید کنندگان بخش فولاد پرداخت نمی کند و حتی طرح های توسعه شرکت های تولید کننده فولاد نیز با استفاده از منابع داخلی انجام می شود.
   وی درپاسخ به سوالی درباره فرسوده بودن ماشین آلات مورد استفاده در بخش فرآوری مواد معدنی و صنایع این بخش، اظهار داشت: بر اساس توافق سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدن ایران و بانک صنعت و معدن، مقرر شده که امسال تسهیلاتی با بهره کم به تولید کنندگان صنایع معدنی پرداخت شود.

   مرجع: سایت معادن ایران

   برنامه های بانک صنعت و معدن برای تأمین سرمایه بخش صنعت

   برنامه های بانک صنعت و معدن برای تأمین سرمایه بخش صنعت

   مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت : این بانک تاکنون کمتر به عنوان یک بانک توسعه ای فعال بوده و بیشتر در بخش بنگاهداری فعالیت کرده است .
   «محسن رادنیا» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تأکید کرد: برمبنای آنچه که قانونگذار برای ما تعیین کرده ، تلاش می شود بانک از بنگاهداری رها شود به طوری که سال گذشته این بانک توانست حدود ?? درصد از شرکت های خود ( ?? واحد) را به بخش خصوصی واگذار کند.وی پیش بینی کرد، طبق برنامه زمان بندی شده ?? درصد واحدهای دیگر که تعداد آنها حدود ?? شرکت است تا پایان برنامه سوم توسعه (سال ??) به مردم و سایر خریداران بخش خصوصی واگذار شود.این مقام صنعتی اظهار امیدواری کرد، این بانک بتواند تا پایان امسال حداقل ?? شرکت خود را به متقاضیان بخش خصوصی واگذار کند.وی گفت : با توجه به آنکه بانک صنعت و معدن در حال حاضر نه کارخانه می سازد و نه طرح توسعه ای دارد، سال گذشته هیچگونه تخصیصی به زیرمجموعه های خود نداشته است .به گفته وی ، این بانک سال گذشته بیش از ?? درصد منابع در اختیار خود رابه بخش خصوصی ، تعاونی و یا متقاضیان طرح های دارای توجیه اقتصادی و تنها بخش کمی از آن را به بخش دولتی پرداخت کرده است .
   مدیرعامل بانک صنعت و معدن اضافه کرد: دولت امسال در تبصره های بودجه پرداخت نوعی یارانه (حدود ??? میلیون دلار) از محل فروش اوراق مشارکت جهت تخصیص به بخش های تعاونی و خصوصی را پیش بینی کرده است .وی پیش بینی کرد، بانک امسال بتواند این خطوط اعتباری را از منابع خارجی برای راه اندازی و ایجاد صنایع جدید توسط بخش خصوصی تامین کند.وی بهره گیری از حساب ذخیره ارزی را از دیگر روش های تامین منابع ذکر واظهار امیدواری کرد، بانک صنعت و معدن امسال بتواند حدود ?? هزار میلیارد ریال منابع جدید برای تکمیل طرح ها، ایجاد طرح های جدید و کمک به توسعه اقتصادی صنعتی کشور فراهم کند.وی با بیان آنکه منابع مالی بانک امسال نسبت به سال گذشته دو برابر شده گفت : قرار است این منابع صرف اجرای ??? طرح که حدود ?? هزار فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد، شود.به گفته وی ، این طرح ها باید تا پایان سال آینده و در قالب برنامه زمان بندی شده به بهره برداری برسند.

   مجتمع معادن زاگرس( دهبید) به بزرگترین جرثقیل معدن کشور تجهیز شد

   مجتمع معادن زاگرس( دهبید) به بزرگترین جرثقیل معدن کشور تجهیز شد

   بزرگترین جرثقیل معدنی کشور با قدرت بارگیری 50 تن و بازوی 70 متر، با حضور مسوولان وزارت صنایع و معادن در مجتمع معادن زاگرس(دهبید) به بهره برداری رسید.
   همچنین در این مراسم برای اولین بار بهره برداری از دستگاه قواره کن اتوماتیک با برش سیم الماسه جهت پردازش قواره و دستگاه برش بازو اره ای جهت برش سنگ در جهات مختلف در این معادن آغاز شد.
   به گفته مسوولان گروه زاگرس(دهبید) استفاده از این تجهیزات استفاده از لودر و بولدوزر در معادن سنگ های نما و تزئینی را به حداقل می رساند و هزینه سرمایه گذاری و نگهداری ماشین آلات و سوخت برای این دستگاهها را تا 70 درصد می دهد.
   به اعتقاد انان، استفاده از این تجهیزات به منظور ایجاد ارزش افزوده سنگ های استخراجی در محل معدن صورت گرفته است که هر سه مورد آن ساخت ایتالیا است.
   مهندس باقری، مدیر کل بهره برداری معادن وزارت صنایع و معادن در مراسم شروع به کار جرثقیل معدنی گفت: مجتمع معدن دهبید جزو واحدهایی است که برای بخش معدن کشور آبرو و حیثیت به ارمغان آورده است.
   وی با اشاره به این نکته که ایران سالانه زیر یک میلیون تن سنگ های تزئینی به خارج صادر می کند ادامه داد: این در حالی است که هر سال 7 میلیون تن سنگ های تزئینی در کشور تولید می شود که اگر 4 میلیون تن آن هم صادر می شد اکنون جزو کشورهای بزرگ صادر کننده سنگ در دنیا بودیم.
   باقری با تاکید بر این نکته که باید تلاش شود تا سنگ ها کم تر به صورت کوپ صادر شود اظهار داشت : شرکت های تولید کننده سنگ باید روی بالا بردن ارزش افزوده سنگ های خودکار کنند ضمن این که اگر قرار است سنگ ها به صورت کوپ صادر شود اظهار داشت: شرکت های تولید کننده سنگ باید روی بالا بردن ارزش افزوده سنگ های خودکار کنند ضمن این که اگر قرار است سنگ ها به صورت کوپ صادر شود باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد تا جایگاه ویژه ای در سطح بین المللی پیدا کند.
   مدیر کل بهره برداری معادن وزارت صنایع و معادن با اشاره به وجود پنج هزار واحد سنگبری در ایران گفت: اگر بتوانیم 50 درصد سنگ های تولیدی را برش دهیم هر سال می توانیم 500 کارخانه سنگبری را به راحتی بهینه سازی کنیم.
   وی با بیان این نکته که هر سال فقط 500 هزار تن سنگ های پلاک به خارج صادر می شود یادآورشد: این امر نشان می دهد که واحدهای سنگبری کشور نیاز به بازسازی و تجدید ساختار دارند.
   باقری پیش بینی کرد که بهره برداران معادن کشور به جای صرف هزینه های کلان برای بازدید از کارخانجات خارجی، برای بازدید از جرثقیل نصب شده در مجتمع معادن دهبید ( زاگرس) به این معادن مراجعه کنند و به نحوی به استفاده از تکنولوژی روز معادن دنیا ترغیب شوند.
   گفتنی است مجتمع معادن زاگرس ( دهبید) متعلق به موسسه توانبخشی ولی عصر ویژه معلولان است.

   مرجع: سایت معادن ایران

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 223,220,581
تعداد بازدید امروز : 1,448
تعداد بازدید دیروز : 32,743
تعداد بازدید هفته : 213,735
تعداد بازدید این ماه : 1,038,302
آخرین به روزرسانی : 1398/05/30 23:09

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.