• سرفصل اخبار
  • پربازدیدترین اخبار
  •  
  • فهرست اخبار
   iran boosts cement output

   iran boosts cement output

   tehran - iran's cement production will rise by four million tons once a number of related projects are implemented. director-general of mineral industries department at ministry of industries and mines, abbas safakish told irna in semnan yesterday that the production can be raised by five million tons once necessary foreign exchange credits are provided for implementation of six cement production projects. safakish said that over the past 11 years, iran's cement production has increased to 30 million tons a year from 16 million tons

   سال گذشته 5/28 میلیون تن مواد معدنی در استان خراسان کشف شد

   سال گذشته 5/28 میلیون تن مواد معدنی در استان خراسان کشف شد

   طی سال گذشته 40 معدن جدید با 5/28 میلیون تن ذخیره مواد معدنی در خراسان کشف شد.
   به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع و معادن خراسان مهندس ابوالقاسم باقری رئیس اداره اکتشافات معدنی این سازمان با اعلام مطلب فوق، افزود مواد معدنی کشف شده شامل بنتونیت، خاک صنعتی، منیزیت، مرمریت، گرانیت، کائولن، مرمر، گچ خاکی، کرومیت، باریت، مس، ذغال سنگ، کلسیت و سنگ لاشه مرمریتی است، که با هزینه ای بالغ بر 8/3 میلیارد ریال در شهرستان های مشهد، بجنورد، بیرجند، کاشمر، فردوس، گناباد، سبزوار، اسفراین و قوچان و تربت حیدریه کشف شده اند.
   بر اساس این گزارش برای اکتشافات مواد معدنی مذکور 40 گواهینامه اکتشاف معدنی صادر گردیده و وسعت عملیات اکتشاف این معادن نیز 335 کیلومتر مربع می باشد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   راه اندازی دو معدن زغال سنگ در استان مازندران

   راه اندازی دو معدن زغال سنگ در استان مازندران

   دو واحد معدنی تولید زغال سنگ کک شو و حرارتی در شهرستان های ساری و آمل استان مازندران به بهره برداری رسید.
   معدن زغال سنگ کک شو سنگ چشمه شهرستان ساری با ظرفیت تولید سالانه 10 هزار تن 48 نفر نیروی کار دارد.
   این واحد معدنی در 78 کیلومتری جنوب ساری واقع است و بیش از 420 میلیون ریال برای عملیات اکتشاف و دو میلیارد و 326 میلیون ریال برای راه اندازی آن هزینه شده است .
   واحد معدنی زغال سنگ حرارتی شهرچال در 35 کیلومتری جنوب غربی شهرستان آمل که امروز افتتاح شد نیز دارای ذخیره کشف شده قطعی 79 هزار و احتمالی 200 هزار تن است.
   هزینه عملیات اکتشاف این واحد بیش از 277 میلیون ریال و ظرفیت تولید سالانه آن 5 هزار تن است.
   این واحد معدنی با سرمایه گذاری 599 میلیون ریال به بهره برداری رسید و برای 28 نفر شغل ایجاد کرد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   khorasan exports hit 336 tons

   khorasan exports hit 336 tons

   tehran -- some 336,500 tons of industrial and mineral goods valued at 208 million euro were exported from khorasan province last year, the head of economic administration of the mashhad province, raziyeh alirezaei, said yesterday. speaking to irna, she said the export items were mainly textiles, various foodstuffs, leather and non-leather products, plastics as well as chemical products. the total volume of goods exported from the province registered a 13.8 percent growth in terms of value and a reduction of 4.1 percent in terms of weight, she said.

   source: iran news

   وام 8/69 میلیون دلاری بانک توسعه اسلامی جهت طرح های توسعه شرکت ملی صنایع مس

   وام 8/69 میلیون دلاری بانک توسعه اسلامی جهت طرح های توسعه شرکت ملی صنایع مس

   با بهره برداری از پروژه های توسعه ای مس سرچشمه درآمد این شرکت با 200 میلیون دلار افزایش در سال آینده به 550 میلیون دلار خواهد رسید.
   بانک توسعه اسلامی برای اجرای طرح های تکمیلی و راه اندازی پروژه های جدید در مس سرچشمه و معدن میدوک با اختصاص 69 میلیون و 800 هزار دلار وام به شرکت ملی صنایع مس ایران موافقت کرد.
   به گزارش روابط عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی مبالغ این وام برای تکمیل در طرح معدن و کنسانتره میدوک با ظرفیت 150 هزار تن و توسعه کنسانتره سرچشمه از 375 هزار به 560 هزار تن مورد استفاده قرار می گیرد . بدین ترتیب با اجرا و راه اندازی 2 پروژه یاد شده که در نیمه دوم سال جاری به بهره برداری خواهند رسید. درآمد شرکت مس سرچشمه از 350 میلیون دلار به 550 میلیون دلار در سال آینده افزایش خواهد یافت.

   مرجع: سایت معادن ایران

   میزان تولید کالاهای منتخب (واحدهای منتخب) صنایع فلزی و الکتریکی در دوازده ماهه سال 81 و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبلspx46.com/script

   میزان تولید کالاهای منتخب (واحدهای منتخب) صنایع فلزی و الکتریکی در دوازده ماهه سال 81 و مقایسه آن با مدت مشابه سال قبلspx46.com/script

   به گزارش روابط عمومی وزارت صنایع و معادن طی دوازده ماهه سال 1381 تولید کالاهای منتخب صنایع فلزی و الکتریکی افزایش محسوسی داشته است چنانچه میزان تولید تجهیزات مخابراتی ، تلویزیون رنگی و ماشین لباسشویی به ترتیب 36 درصد و 30 درصد و 9/38 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.بر اساس این گزارش تولید آبمیوه گیری با 4/24 درصد زشد از 6/94 هزار دستگاه در دوازده ماهه سال 1380 به تعداد 7/117 هزار دستگاه به 154 هزار دستگاه در دوازده ماهه سال 81 رسیده است، همچنین تولید چرخ گوشت با 5/14 درصد رشد از 3/134 هزار دستگاه به 154 هزار دستگاه و تولید جارو برقی با 3/18 درصد رشد از 8/181 هزار دستگاه به 215 هزار دستگاه رسیده است.ضمنا تولید بخاری گازی با 8/14 درصد افزایش از 2/309 هزار دستگاه به 355 هزار دستگاه رسیده است. در این مدت همچنین تولید آبگرمکن گازیبا 1/10 درصد افزایش و تولید تابلو برق با 6/29 درصد رشد و تولید الکتروموتور با 3/6 درصد رشد و تولید لامپ با 5/5 درصد رشد، تولید مونیتور با 3/42 درصد رشد و تولید شمش- بیلیت و اسلب آلومینیومیبا 4/14درصد رشد همچنین تولید ورق و فویل آلومینیومی با 4/14 درصد افزایش و تولید کاغذ مس با 3/2 درصد رشد و تولید فولاد خام با 9/7 درصد رشد،تولید ورق گرم با 6/28 درصد رشد،تولید میل گرد با 1/48 درصد رشد روبرو بوده است.
   این گزارش حاکی است،تولید برخی دیگر از کالاها در این مدت با کاهش نسبی روبرو بوده است چنانکه تولید تیر آهن با 3/4- درصد کاهش از 1703 هزار تن به 1629 هزار تن و تولید ورق سرد با 6/5- درصد کاهش از 8/641 هزار تن به 7/605 هزار تن و تولید کولر آبی با 9/17- درصد کاهش از 3/432 هزار دستگاه به 355 هزار دستگاه رسیده است.

   سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی امسال 193 میلیارد تومان به بخش خصوصی تسهیلات می دهد

   سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی امسال 193 میلیارد تومان به بخش خصوصی تسهیلات می دهد

   سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی 193 میلیارد تومان در سال جاری برای کمک به سرمایه گذاران بخش خصوصی اختصاص می دهد. هدایت ا... آقایی قائم مقام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در یک نشست مطبوعاتی با اعلام این خبر گفت: امسال سازمان توسعه معادن 200 میلیارد تومان از طریق خصوصی سازی و 63 میلیارد تومان از طریق سود دریافتی ازواحدهای تابعه درآمد خواهد داشت که از این مبلغ 193 میلیارد تومان به ارائه تسهیلات به خصوص، مشارکت با بخش خصوصی و ارائه ضمانت نامه ها اختصاص می یابد.
   وی افزود به سرمایه گذاران بخش خصوصی برای فعالیت در بخش های اکتشاف استخراج، کانه آرایی، فرآوری مواد معدنی ، خرید ماشین آلات و ایجاد و توسعه صنایع معدنی و متالوژی وام با تسهیلات ارزان ( حداکثر با کارمزد 12 درصد ) اعطا می شود.

   مرجع: سایت معادن ایران
   آقایی گفت این سازمان آمادگی دارد در زمینه های مذکور با سرمایه گذاران بخش خصوصی در اجرای طرح های توجیه دار مشارکت کندو ترجیح می دهد این مشارکت زیر 50 درصد باشد.
   وی در مورد ارائه کمک های پژوهشی و تحقیقاتی به سرمایه گذاران بخش خصوصی گفت: 25 درصد سود سازمان صرف ارائه کمک های بلاعوض پژوهشی و تحقیقاتی به بخش خصوصی خواهد شد. معاون طرح و برنامه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی همچنین از فروش ماشین آلات اقساطی به واحدهای بخش خصوصی خبردارد.
   آقایی گفت بر اساس تفاهم نامه ای که بین سازمان توسعه معادن، سازمان گسترش و نوسازی صنایع و بانک صنعت و معدن به امضاء رسیده است، ماشین آلات مورد نظر واحدهای بخش خصوصی به صورت اقساطی با سود حداکثر 10 درصد در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
   وی افزود در مرحله اول این ماشین آلات به صورت cbu وارد خواهد شد و در مراحل بعد در داخل کشور تولید می شود.
   آقایی در مورد روند خصوصی سازی در سازمان توسعه و نوسازی معادن گفت این سازمان سال گذشته 130 میلیارد تومان از محل فروش سهام و واگذاری واحدها درآمد کسب کرده است و در جریان خودروسازی واگذاری واحدهای سود ده در اولویت قرار دارد.
   وی افزود به همین منظور سال گذشته بخش قابل توجهی از واحدهای سیمان واگذار شد و امسال نیز این روند ادامه پیدا خواهد کرد.
   آقایی گفت برای واگذاری واحدهای مس و آلومینیوم برنامه ای در سال جاری وجود ندارد.
   وی درمورد ضمانت طرح های بخش خصوصی در بخش معادن و صنایع معدنی گفت این سازمان تا 80 درصد تسهیلات دریافتی و 50 درصد سرمایه ابزاری بخش خصوصی را ضمانت می کند.
   آقایی گفت بر اساس طرحی که در دولت در دست بررسی است صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی زیر نظر سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی فعالیت خواهد کرد.
   وی در پایان گفت متقاضیان می توانند برای ارائه طرح های خود به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مراجعه کنند و طرح های ارائه شده در مدت یک ماه بررسی و نتیجه آن به متقاضی اعلام خواهد شد.

   همکاری یک شرکت هلندی در طرح معدن سنگ آهن کوه سرخ کاشمر

   همکاری یک شرکت هلندی در طرح معدن سنگ آهن کوه سرخ کاشمر

   نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از اعلام همکاری یک شرکت هلندی برای مشارکت در طرح معدن سنگ آهن کوه سرخ کاشمر خبر داد. دکتر محمد رضا خباز با بیان این مطلب گفت مطالعات طرح معدن سنگ آهن کوه سرخ کاشمر، با سرمایه گذاری بخش خصوصی در حال انجام است. وی اعلام کرد با کاوشهای صورت گرفته سرمایه گذاری در این طرح از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار است.

   مرجع: سایت معادن ایران

   آخرین قیمت سهام شرکتهای معدنی در بازار بورس تهران

   آخرین قیمت سهام شرکتهای معدنی در بازار بورس تهران

   آخرین قیمت سهام برخی از شرکتهای معدنی به شرح زیر می باشد:
   توسعه معادن روی ایران در تاریخ 1/2/1382 قیمت هر سهم 1035 ریال
   درین کاشان در تاریخ 3?/2/1380 قیمت هر سهم 2772 ریال
   تامین ماسه ریخته گری در تاریخ 26/1/1382 قیمت هر سهم 1035 ریال
   کالسیمین در تاریخ 1/2/1382 قیمت هر سهم 1739 ریال
   خاک چینی ایران در تاریخ 26/1/1382 قیمت هر سهم 14000 ریال

   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سهام شرکت های معدنی به <a href="http://www.iranmining.com/irm/index.asp?lang=en" target=_blank class=link3 >بخش بازار بورس در صفحات انگلیسی سایت معادن ایران </a> مراجعه گردد.

   مرجع: سایت معادن ایران

   75 درصد سنگ منگنز کشور درقم تولید می شود

   75 درصد سنگ منگنز کشور درقم تولید می شود

   معدن منگنز ونارچ قم بزرگترین معدن کشور است که 75 درصد از نیاز داخلی به این ماده معدنی را تامین می کند.مدیر عامل شرکت معادن منگنز ایران با اعلام این خبر نیاز کشور به این سنگ را سالیانه 140 تا 145 هزار تن اعلام کرد و گفت بیش از 100 هزار تن از این مقدار از معادن منگنز ونارچ قم استحصال میشود. به گزارش واحد مرکزی خبر هاشمی زاد افزود این معادن تمام نیاز ذوب آهن اصفهان و مقداری ازنیاز کارخانه های فرومنگنز کشور را به سنگ منگنز تامین می کند وی میزان ذخیره معادن منگنز ونارچ قم را حدود 6 میلیون تن اعلام کردو گفت ارزش هر تن از این سنگ هم اکنون 260 تا 270 هزار ریال است. مدیر عامل شرکت معادن منگنز ایران با اشاره به قیمت تمام شده پایین سنگ منگنزاین معادن افزود به علت نیاز کشور این ماده معدنی به خارج از کشور صادر نمی شود.

   مرجع: سایت معادن ایران

ستاد خبری مرکز حراست وزارتخانه

88846668

آدرس :

تهران، خیابان کریمخان، خیابان استاد نجات الهی، خیابان سمیه، نبش کوچه پورموسی، وزارت صنعت، معدن و تجارت

کد پستی :

1599691379

تلفن :

81771-81761

پست الکترونیک :

info@mimt.gov.ir

مجموع بازدیدها : 234,150,983
تعداد بازدید امروز : 28,002
تعداد بازدید دیروز : 33,222
تعداد بازدید هفته : 263,437
تعداد بازدید این ماه : 632,584
آخرین به روزرسانی : 1399/03/16 20:42

کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.